Ders çalışmaya nasıl motive olunur?

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
LGS'ye gireceğim hedefim 450 puan. Fakat ikinci dönem sıkı tutarım yaparım bir şekilde diye fazla kasmadım. Fakat böylede olmuyor 400 puana zar zor çıkıyorum. Yarım saat falan ders çalışıyorum sonra 10 dk mola vereyim diyorum telefona bakıyorum fakat o mola yarım saat 1 saati buluyor. Çalışmayı da aksatıyorum 2 gün sonra deneme var yarın çalışırım diyorum. Matematikte 10 doğru 11 doğru falan yapıyorum fen 3 yanlış falan Türkçe 4 yanlış genellikle diğer dersler Max 2 3 yanlış fakat hiç yükselmiyor hep aynı. Nasıl kurtulacağım bundan? Ve derslerle ilgili tavsiyelerinizi beklerim. İyi sosyaller.

Eğer iraden gerçekten güçlü değilse denetim altında olmadan çalışman imkansız oluyor, kendimden biliyorum. Gördüğüm kadarıyla da öyle. Dershaneye gitmiyorsan kesinlikle gitmeni, orada soru çözüm saatlerine kalmanı tavsiye ederim.
Ha bu arada çok kasmana gerek yok, hangi şehirde olduğuna da bağlı olarak OBP ile de çok iyi okullara gidebilirsin. Dünyanın sonu değil LGS.

Eğer iraden gerçekten güçlü değilse denetim altında olmadan çalışman imkansız oluyor, kendimden biliyorum. Gördüğüm kadarıyla da öyle. Dershaneye gitmiyorsan kesinlikle gitmeni, orada soru çözüm saatlerine kalmanı tavsiye ederim.
Ha bu arada çok kasmana gerek yok, hangi şehirde olduğuna da bağlı olarak OBP ile de çok iyi okullara gidebilirsin. Dünyanın sonu değil LGS.
Ailem hayatın sonu olarak gördüğü için yapmam lazım kesinlikle.

Ve gerçekten birinin beni gözetlemesi gerekiyor bence. Yoksa bilgisayarda oyuna falan geçiyorum kendimi kandırmaya başlıyorum.

Ders çalışırkenki sorununuzu anladım. Bilgisayarı ve telefonu ders bitene kadar kapatın. Çözüm gerçekten çok basit. Eğer işe yaramadığını düşünüyorsanız interneti kapatın ve bitene kadar açtırmayın. Önünüzdeki en büyük engel sizi 1 saat ekran başında tutan içerikler.

Hocam hedefiniz gayet güzel ama iradeniz zayıf ise PC'deki tüm oyunları kaldırıp ve tuşlu telefona geçebilirsiniz ha eğer öyle yapamam diyorsanız en azından ders çalışırken telefonunuzu annenize filan vermelisiniz ya da kapatmalısınız ve ayrıca 1 saatte 5-10 dk mola daha ideal hocam. Başarılar!

Yeni konular

Geri
Yukarı