Ders için Matepad 11 alınır mı?

Dostum bana güven ve Ipad al. Ben de senin gibi dersler için araştırdım en iyi Ipad her şeyi daha rahat. Param olsa ilk alacağım şey hatta. Dersler için harika ötesi bir tablet yanına yaklaşabilecek marka yok.

iPad bu fiyattayken Matepad düşünmenin pek bir mantığı yok açıkçası.
Dostum bana güven ve Ipad al. Ben de senin gibi dersler için araştırdım en iyi Ipad her şeyi daha rahat. Param olsa ilk alacağım şey hatta. Dersler için harika ötesi bir tablet yanına yaklaşabilecek marka yok.
Alın geçin. Huawei'yle falan kafa karıştırmaya hiç gerek yok.
Uzun zamandır bu fiyatı görmemişti.
İşte tam bunları araştırıyorum ama kimse bir şey söylemiyor. Herkes iPad daha iyi diyor ama nedenini söyleyenler yok denecek kadar az. Google servisleri ve iPad'in daha uzun süre güncelleme alacağı dışında hiçbir şey söylenmiyor gibi.

İşte tam bunları araştırıyorum ama kimse bir şey söylemiyor. Herkes iPad daha iyi diyor ama nedenini söyleyenler yok denecek kadar az. Google servisleri ve iPad'in daha uzun süre güncelleme alacağı dışında hiçbir şey söylenmiyor gibi.

iPadOS androide kıyasla çok daha kullanışlı ve stabil bir işletim sistemi, güncelleme aldıkça şişmeyen bir yapısı var.

6 yıl gibi bir kullanım bekliyorsanız bunu sadece iPad başarabilir veya başaramaz. Diğer markalarda bu süre daha az olacaktır. Uzun kullanımda fiyatı ona göre olsa da Apple'ın eline su dökecek firma amiral gemisi başka markalarla ancak yakalanabilir.

Merhaba, konu biraz eskimiş ama aylardır Matepad 11 kullanıyorum kalemi ve klavyeli kılıfı ile, eğer herhangi bir sorun olur ise sorabilirsin.

6 yıl gibi bir kullanım bekliyorsanız bunu sadece iPad başarabilir veya başaramaz. Diğer markalarda bu süre daha az olacaktır. Uzun kullanımda fiyatı ona göre olsa da Apple'ın eline su dökecek firma amiral gemisi başka markalarla ancak yakalanabilir.
Çok zaman geçtim ama merak ettim. Android artık eskisi gibi değil. 6 yıl kullanım çok mu uçuk?
4-5 yıl ara ara sıfırlayarak aynı android telefonu kullanmıştım ama hala normaldi.

Çok zaman geçtim ama merak ettim. Android artık eskisi gibi değil. 6 yıl kullanım çok mu uçuk?
4-5 yıl ara ara sıfırlayarak aynı android telefonu kullanmıştım ama hala normaldi.
6 yıl uçuk değil. Genelde insanlar iOS ve Android cihazları kıyaslarken şunu unutuyorlar; tüm iOS cihazlar premiumdur ancak tüm Android cihazlar premium değildir. Mesela iPhone 6s çıktığı zamanın en iyisiydi. Android tarafında o zamanların en iyisi olarak da Galaxy S6 falan vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bu ikisini kıyaslayınca ikisi de hâlâ kullanılabiliyor ancak günümüz telefonlarından eksikleri çok fazla tabii ki. Tutup da bir iPhone ile düşük bütçeli Xiaomi telefonu karşılaştırdıklarından bazı arkadaşlar, "Androidler 2 yıl sonra çöp oluyor" diyorlar. Halbuki alakası yok.

Matepad 11 gibi üst seviye işlemci kullanan cihazları 5-6 sene kullanman çok olası. Kullanmana engel bir durum yok çünkü cihaz eskidikçe performansı düşmeyecek. Yeni oyunlar, daha iyi grafikler çıktıkça onları oynayamamaya başlayacaksın ama Snapdragon 865'in şu anda bile oynatamadığı oyun yok, 2-3 sene içerisinde de olacağını hiç sanmıyorum. 5-6 sene doluncaya kadar bir ihtimal oyunlar SD 865'in açamayacağı seviyeye gelir, onlar da en yeni çıkanlar olur zaten. Yoksa günlük kullanım için 5-6 sene falan hiçbir şey. Gayet rahat kullanırsın.

Matepad 11 bildiğin gibi HarmonyOS ile geliyor, henüz 3.0'ı almadı ve ne zaman alacak bilmiyoruz. Eğer güncelleme desteği verilirse tablet uzun senelerce yaşar. Elimde 2014'te çıkmış Samsung Galaxy Ace 4 var. Bu telefon zamanında ne amiral gemisi idi ne de yenilikçi idi. Buna rağmen sıfırladıktan sonra arayüzü çok hızlı çalışıyor. Android 4 var içerisinde bu arada. Eskidikçe tek sorun uygulamaların gelişmesi ve daha yüksek sürüm istemeleri oluyor. Mesela Instagram inmiyor telefona, Whatsapp ise kullanırken çok akıcı değil. Günümüz uygulamalarına yetişemiyor. 8 senelik giriş seviyesi ve hiçbir ana güncelleme almamış bir telefon bu. Sen hesaplayabilirsin güncelleme alan bir amiral gemisi cihazın kaç sene gideceğini.

@krejwd android yada APK yükleyerek yapılacak şeyler sınırsız.!!
iPad neye izin verirse o mümkün.
Örnek TubeMate reklamsız YouTube
Tek dokunuş ile video yada ses indirmek mümkün. Bu iPad te imkânsız!!

Mesela RecTv/Inat Tv/Selçuk Sport
Ücretli tüm servisleri ücretsiz izleme dizi film mümkün böyle şeyler ipad'te imkânsız!!

Tek tuşla müzik/Video 'nun belli kısmını kesmek, video ses ayırmak Android ile tek uygulama!! iPad'te mümkündür ama çok basit kolay ücretsiz mi bilmiyorum!!
Apple iPad Air 5 alıp satıp android geri dönen biri Olarak söylüyorum..
Tablet mi iPad, Telefon mu iPhone al diyenler ezbere yazıyor.
Belki iPad/iPhone sahibi dahi değiller!!

Ya şu 64 gb'lık ipad'ı nasıl koşulsuz şartsız önerebiliyorlar anlamıyorum gerçekten. Ders videosu atayım desen hemen dolacak hala ipad şu fiyattayken başka tablet alınmaz diyorlar. 256 GB modelini 10.400 yapmış adamlar tam silkelemeye keriz arıyor.

Geri
Yukarı