Ders nasıl çalışılır?

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar eğer bu dönem takdir alırsam annemgil bana ekran kartı alacak. Hayatımda ne kitap yüzü ne defter yüzü açtım. Hep sınıfta ders dinleye dinleye teşekkür aldım. En son takdir belgemi 5.Sınıfın ilk döneminde aldım şimdi 9.Sınıftayım aşşağıya sınav puanlarımı yazıyorum hangi derse ne kadar çalışmalıyım tavsiyeleriniz nedir? Aşağıdaki notlarım ile nasıl teşekkür alırım? Not: Anadolu lisesinde okuyorum 9.Sınıfım ilk dönem teşekkür aldım.

386420

Amacınız sadece takdirse fiziği çok olmasa da biraz ama matematik ve edeyattan hunharca çalışman lazım. Ama garanti veremiyorum tabii.

Evde ve bilgisayar başında oturmazsan ders çalışırsın yani bunun başka yolu yok bir seçim yapmak zorundasın. Ya tembel olmayı seçeceksin yada çalışkan olmayı bu tamamen sana bağlı geri kalan her şey boş.

Kolay anlatan veya soran kaynaklardan çalışıp yapabilmenin motivasyonu ile konuyu öğrenmek. Temelin yoksa temelini kuvvetlendirecek kitaplar çözüp şu anki derslere çalışmak.

Mesela benim matematiğim kötüydü. Antrenmanlarla Matematik serisi ile düzeltme konusunda adım adım ilerliyorum.

Test kitabı alırken internette çözümleri olmasına dikkat et, günde hiç çözmesen 60-70 soru çöz, sınavlara internetten çalışabilirsin ve izlediğin konuyu bir A4 kağıda anlayacağın şekilde not et sınav zamanlara çıkarıp çıkarıp okursun ve unutmazsın ben yapıyorum gayet yararlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı