Ders ve oyun bir arada olmalı mı?

@ElonMusk lisede oynama ortaokulda LGS var oynama bu millet ne zaman oyun oynasın eyy sosyal üyeleri zaten istediği oyunu bilgisayarı kaldırmıyor insanların ülkemizde bir bilgisayar zengin işi oldu bırakın oynayın bilgisayarınız varken keyifle sonra hevesin geçince pişman olursunuz.
Lise daha önemli sonuç olarak.

Ben lisede vs. çok oynadım, sınav seneleri limitli giriyordum. Ama dönüp baktığım da tam bir zaman kaybı ve boşa geçen zaman olarak değerlendiriyorum. Hala oyun oynarım ama fikrim değişmedi. Haftada 1-2 saatten fazlası zaman kaybı bence. Kalan zamanı kendine kültürel anlamda bişeyler katacak şeylerle uğraşmanın ileride çok faydasını görürsün. Örneğin topluluk önünde daha rahat iletişim kurarsın veya konuşabileceğin, sohbet edebileceğin konuların sayısını arttırırsın. Yazılıma ilgin varsa, yazılım öğrenebilirsin. İlerde oyun bile yazabilirsin.

Lise 12'ye kadar 0 ders çalışarak geldim. Ortalamam minimum 63 civarı oldu. 12. sınıf altındaysan ders çalışarak kafanı yormana gerek yok. Gir oyununa rahatına bak 🖖
"Burger King kasiyer aranıyor !" ilanlarına bakmak istemiyorsan 9-10. sınıfta çok sıkıntı olmaz ama kendini kaptırırsan sıkıntı ki kaldı ki lisede artık diploma notun çok önemli. Yks de iddialı olmak istiyorsan minimum 85+ olmalı

Kaçıncı sınıf olduğun bu konuda çok önemli bir faktör onu paylaşır mısın? Ben bilgisayarımı 11.sınıfta almıştım ancak 12.sınıfta kaldırmıştım. Kendini kaptırıp çok oynamaktan korkuyorsan çok oyunculu oyunlardan özellikle uzak durman gerekir, bağımlılık yapan tek kişilik oyunlar olsa da yine de onlardan gerektiğinde uzaklaşmak daha kolay oluyor.

Bu sizin iradenize bağlı. Kendi iradenizi erkenden güçlendirmenizi tavsiye ederim. Ders zamanı ders, oyun zamanı oyun. Bu zamanlama meselesi çok önemli. Çünkü yıllar geri gelmiyor. Başarınızı elinizde oyun oynanmayacak bir bilgisayara bağlamak yerine, imkan varsa iyi bir bilgisayar alıp ders sonrasında hobisel bir uğraşınız olur. Hem iyi bilgisayar sadece oyun değil, aynı zamanda farklı konularda yetenek sahibi olmanıza da yarar. Grafik, fotoğraf, animasyon, 3d/2d tasarım gibi aklınıza ne geliyorsa uzmanlaşabilirsiniz. İlerde olmak istediğiniz şey için bilgisayar etken unsur olmasın :)

Oyun bilgisayarı almak istiyorum. Derslerime etkisi olur mu? Biraz araştırdım bazı kişiler etkisi olur diyor. Bazı kişiler 2 saat oynarsın kafa dağıtmak lazım diyor. O yüzden kesin bir sonuca varamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Aranızdan abilerim ve ablalarımdan hem ders-hem oyun oynayan varsa yazarsa sevinirim.

Kontrolü kaybetmeyeceğine güveniyorsan al.
Ama lisedeysen şu an ve kontrolü kaybedersen gg.
Hayatının birkaç yılı çöp olur.

Oyun bilgisayarı almak istiyorum. Derslerime etkisi olur mu? Biraz araştırdım bazı kişiler etkisi olur diyor. Bazı kişiler 2 saat oynarsın kafa dağıtmak lazım diyor. O yüzden kesin bir sonuca varamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Aranızdan abilerim ve ablalarımdan hem ders-hem oyun oynayan varsa yazarsa sevinirim.
Kişiden kişiye değişir. Disiplin varsa problem olmaz.

Geri
Yukarı