Dershanelerde yüz yüze eğitim devam ediyor

Bknz Medipol Hastanesi.
Bknz ETS tur.
Bunda problem olan ne? Tur şirketi sahibi biri turizmden anlıyordur, dolayısıyla liyakatlidir. Ben burada bir sıkıntı görmüyorum. Muhalefet başa gelse aynı şekilde o da mesela özel okul sahibi birini eğitim bakanı yapsa onu da savunurum, yeter ki liyakatli olsun. Derdim herhangi bir siyasi partiyi savunmak değil yani.

Bunda problem olan ne? Tur şirketi sahibi biri turizmden anlıyordur, dolayısıyla liyakatlidir. Ben burada bir sıkıntı görmüyorum. Muhalefet başa gelse aynı şekilde o da mesela özel okul sahibi birini eğitim bakanı yapsa onu da savunurum, yeter ki liyakatli olsun. Derdim herhangi bir siyasi partiyi savunmak değil yani.
Burada sıkıntı olan şey tam olarak şu liyakati olsa bile kötü niyetli biri bakanlığı kendi şirketinin(okul veya hastane) çıkarları için kullanabilir.
Yani liyakat olmalı ama aynı zamanda menfaat de olmamalıdır.

Son düzenleme:
Burada sıkıntı olan şey tam olarak şu liyakati olsa bile kötü niyetli biri bakanlığı kendi şirketinin(okul veya hastane) çıkarları için kullanabilir.
Yani liyakat olmalı ama menfaat olmamalıdır.
Boşverin arkadaşın amacı tartışma çıkarmak zira buna hiç gerek olduğunu düşünmüyorum.

Eğitimi ticarethaneye dönüştürenler utansın ne diyelim. Gündeme gelse ne olur dershane kapatacaz dedi kapatamadılar neden çünkü yeterli seviyede eğitim yok okullarda. Dershane ile bunu kapatmaya çalışan parası olanlar anca böyle eğitim alıyorlar.
Senin adına üzüldüm. Sen iyice çalışmaya bak ileride sen ve senin gibiler değiştirecek bu ülkeyi.
Ayrıca sağlıkda böyle eğitim gibi devlete gitsen dert yeterli ilgilenme yok çok kalabalık.
Eğitim ve sağlık ticarethaneye dönüştürülmemeli.

Liyakat mı hahahaha ne o yenir mi?
Şaka bir yana bakanların bir düşüncesi yok bence yukarıdan ne deniyorsa öyle yapıyorlar.Bakanlar durmadan farklı şeyler söylüyorlar çünkü yukarıdakiler farklı karar çıkarınca kendi tükürdeklerini yalıyorlar.

Geri
Yukarı