Dershaneye gitmeden açık öğretimde üniversite kazanılır mı?

logola

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bu sene 12. sınıfa geçtim. YKS'ye hazırlanıyorum. 11. sınıfta dershaneye gitmiştim ama pek faydasını göremedim. Bir de okulla birlikte çok zor olmuştu. Bu sene açığa geçmeyi planlıyorum. Bu sene maddi sıkıntılardan ötürü dershaneye büyük ihtimal gidemeyeceğim. Şu anlık YouTube üzerinden ders çalışıyorum. Şu anlık yeterli ama ileriki zamanda Doping Hafıza ya da kunduz gibi bir sisteme geçmeyi düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Kimisi dolandırıcılık derken bazıları çok fazla övüyor bu gibi platformları. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer disiplinliysen ve kendin çalışabiliyorsan çok faydalı olur açıkta olman ve dershaneye gitmemen, YouTube kanallarının set halinde kitapları var videolarla birlikte o kitaptan ilerliyorlar bunlardan alabilirsin. Tek sıkıntı deneme olabilir onun için yakınında bir dershane varsa git konuş sadece denemelere girecek şekilde anlaş, kurum denemesi olmasın farklı yayınların denemelerini yapan bir dershane olsun tabii. Çok disiplinli ve programlı olmalısın. Doping Hafıza önermem, kunduz birkaç kere kullandım eğer çözdürebiliceğin biri yoksa sorularını mantıklı olabilir ama çoğu kitap video çözümlü zaten.

Son düzenleme:
Merhaba. Bu sene 12. sınıfa geçtim. YKS'ye hazırlanıyorum. 11. sınıfta dershaneye gitmiştim ama pek faydasını göremedim. Bir de okulla birlikte çok zor olmuştu. Bu sene açığa geçmeyi planlıyorum. Bu sene maddi sıkıntılardan ötürü dershaneye büyük ihtimal gidemeyeceğim. Şu anlık YouTube üzerinden ders çalışıyorum. Şu anlık yeterli ama ileriki zamanda Doping Hafıza ya da kunduz gibi bir sisteme geçmeyi düşünüyorum fakat kararsız kaldım. Kimisi dolandırıcılık derken bazıları çok fazla övüyor bu gibi platformları. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Dershane ler eski önemi yitirdi. Ayrıca doping hafıza hiç önerilmiyor, kunduz hakkında ise bilgim yok. Ama youtube yeterli olacaktır tek başına, yetmezse konu anlatımı kitabı da alabilirsiniz.

Eğer ki disiplinli bir şekilde çalışabileceğini ve düzene oturtabileceğini düşünüyorsan neden kazanamayasın açığa geçip iyi yerlere gelen insan çok. Şahsen ben hiç girmezdim o topa kendimi disipline sokamayacağımı bildiğim için, tamamen olay sende bitiyor. Doping Hafıza konusuna gelirsek de niyeyse bana kolpaymış gibi geliyor, her yerde reklam yapmaktan başka bir icraat yaptıklarını görmedim doğrusu.

Merhaba, dershaneye para vermenize gerek yok. YouTube'dan konu anlatımı dinleyebilir ve video çözümlü kitaplar alabilirsiniz. Doping'e para vermenizi tavsiye etmiyorum, Kunduz'u tercih edebilirsiniz de Doping'e o kadar para vermeye gerek yok ve dershaneye de sadece denemesi için kayıt olmanızı tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı