Dershaneyi Bırakmak Mantıklı mı?

hahaxd

Kilopat
Dershanenin bana çok bir faydası olduğunu düşünmüyorum, hatta zaman kaybı ve para tuzağı olarak görüyorum. Kendim evde düzenli bir şekilde çalışsam daha başarılı olurum diye düşünüyorum.
Dershaneyi bırakmayı düşünüyorum.
Bu sene LGS'ye gireceğim.
Sizce ne yapmalıyım?
Dershaneyi bırakmak mantıklı mı?

Hocam eğer düzenli bir şekilde çalışırım diyorsanız tabiki de bırakabilirsiniz. Fakat eğer benim "programa uymama sorunum" veya "ders çalışmaktan sıkılıyorum" gibi söylemleriniz varsa dershaneye devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Kendi oluşturacağınız programa uyacak ve düzgün şekilde derslerinize özen gösterecekseniz bırakabilirsiniz. Fakat kendinize %100 güven duymanız gerekiyor çünkü ben sıkılıyorum, oyuna dalıyorum veya yapmak istemiyorum gibi şeyler söyleyecekseniz kesinlikle bırakmayın.

Dershanenin bana çok bir faydası olduğunu düşünmüyorum, hatta zaman kaybı ve para tuzağı olarak görüyorum. Kendim evde düzenli bir şekilde çalışsam daha başarılı olurum diye düşünüyorum.
Dershaneyi bırakmayı düşünüyorum.
Bu sene LGS'ye gireceğim.
Sizce ne yapmalıyım?
Dershaneyi bırakmak mantıklı mı?
Bu sene 9. sınıfım. Geçen sene ben de dershaneye gittim. Fen hocası konuşan kızları öne alıp biz dersi dinlemeye çalıştığımız halde bizi arkaya atar, ingilizce hocası bağırıp çağırır, tekrardan fen hocası önümüzdeki kızlar konuşurken bize bağırır, müdür yardımcısı desen paranın lafını duyunca kulakları dikiliyor. Para tuzağıydı, inkılap öğretmeni dışında diğerlerinin öğretmenlikle alakası bile yok. Ben bu durumda bırakmadım ancak sen düzenli ders çalışacağına, dershanenin sana verebileceğinden daha fazlasını yapabileceğine ve seni bir yere getirmeye çabalamadıklarını düşünüyorsan bırakabilirsin.

Kendime %100 güven duyuyorum.
Dershanenin bana illa ki ufak tefek faydaları oluyor ama ben evde çalışırsam daha başarılı olurum diye düşünüyorum çünkü vaktim çalınıyor gibi hissediyorum, 8 de eve geliyorum ve az soru çözebiliyorum bu sürede. Dershane soru çözümleri gürültülü geçiyor. Tüm dersler Haftada 2 şer ders.(Bence az) Konuları okulda zaten anlıyorum, anlamsam Youtube'da milyon tane kaynak var zaten. Bu sınav sisteminde soru çözmek daha önemli bence.
Bu sene 9. sınıfım. Geçen sene ben de dershaneye gittim. Fen hocası konuşan kızları öne alıp biz dersi dinlemeye çalıştığımız halde bizi arkaya atar, ingilizce hocası bağırıp çağırır, tekrardan fen hocası önümüzdeki kızlar konuşurken bize bağırır, müdür yardımcısı desen paranın lafını duyunca kulakları dikiliyor. Para tuzağıydı, inkılap öğretmeni dışında diğerlerinin öğretmenlikle alakası bile yok. Ben bu durumda bırakmadım ancak sen düzenli ders çalışacağına, dershanenin sana verebileceğinden daha fazlasını yapabileceğine ve seni bir yere getirmeye çabalamadıklarını düşünüyorsan bırakabilirsin.

Yüzdelik dilimini öğrenebilir miyim?

Yüzdelik dilimin neydi?

Son düzenleme:
Kendime %100 güven duyuyorum.
Dershanenin bana illa ki ufak tefek faydaları oluyor ama ben evde çalışırsam daha başarılı olurum diye düşünüyorum çünkü vaktim çalınıyor gibi hissediyorum, 8 de eve geliyorum ve az soru çözebiliyorum bu sürede. Dershane soru çözümleri gürültülü geçiyor. Tüm dersler Haftada 2 şer ders.(Bence az) Konuları okulda zaten anlıyorum, anlamsam Youtube'da milyon tane kaynak var zaten. Bu sınav sisteminde soru çözmek daha önemli bence.

Yüzdelik dilimini öğrenebilir miyim?

Yüzdelik dilimin neydi?
Yaklaşık %16, ama bunu kendi çabamla yaptım. Dershanenin bana kattığı tek şey arkadaşım oldu. Şimdi yüz yüze olmasa da konuşuyoruz. Benim de vaktim çalınıyor gibi hissediyordum, ancak önümde bir sınav olduğunu düşünüp kendimi avutuyordum. Ama şuan senin yerinde olsam ya o dershaneyi bırakır ya da başka bir dershaneye giderdim.

Bu sene dershaneler açılsada kapanır uzaktan eğitim yerine düzenli çalışabilirim diyorsanız bırakmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı