Dershaneyi bırakmak mantıklı mı?

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Geçen sene lise sondayken bir kerizlik yapıp dershaneye yazıldım ve bırak bir şey öğrenmeyi bildiğimi de unuttum ve mezuna kaldım. Şu anda YKS'ye hazırlanıyorum evde. Dershaneden 1000 kat daha iyi , sayısalcıyım ve konuları öğrendikçe çocuk gibi mutlu oluyorum. Geçen sene evde çalışsaydım şimdi mutlu mesut üniversiteye gidecektim.Ama bir kere girmişsin bence bırakma derim. Hiç değilse evde çalıştığının üstüne biraz katmış olursun.

Dersaheneden evde çalışmaya pek zaman kalmıyor.
LGS de yeni nesil sorular yani mantığa dayalı sorular çıkacak. Dersanede yeni nesil soru çözüyor musunuz ?
Evet.

Bu konuyu seninle daha önce kpnuşmuşuz zaten:

Bu sene 9. sınıfım. Geçen sene ben de dershaneye gittim. Fen hocası konuşan kızları öne alıp biz dersi dinlemeye çalıştığımız halde bizi arkaya atar, ingilizce hocası bağırıp çağırır, tekrardan fen hocası önümüzdeki kızlar konuşurken bize bağırır, müdür yardımcısı desen paranın lafını duyunca kulakları dikiliyor. Para tuzağıydı, inkılap öğretmeni dışında diğerlerinin öğretmenlikle alakası bile yok. Ben bu durumda bırakmadım ancak sen düzenli ders çalışacağına, dershanenin sana verebileceğinden daha fazlasını yapabileceğine ve seni bir yere getirmeye çabalamadıklarını düşünüyorsan bırakabilirsin.

Dershane dediğiniz belediyenin açtığı kurs mu yoksa bildiğimiz özel bir dershane mi ? Çünkü özel bir dershane ise paranıza yazık olur diye düşünüyorum.
Özel.
Bu konuyu seninle daha önce kpnuşmuşuz zaten:

Bu sene 9. sınıfım. Geçen sene ben de dershaneye gittim. Fen hocası konuşan kızları öne alıp biz dersi dinlemeye çalıştığımız halde bizi arkaya atar, ingilizce hocası bağırıp çağırır, tekrardan fen hocası önümüzdeki kızlar konuşurken bize bağırır, müdür yardımcısı desen paranın lafını duyunca kulakları dikiliyor. Para tuzağıydı, inkılap öğretmeni dışında diğerlerinin öğretmenlikle alakası bile yok. Ben bu durumda bırakmadım ancak sen düzenli ders çalışacağına, dershanenin sana verebileceğinden daha fazlasını yapabileceğine ve seni bir yere getirmeye çabalamadıklarını düşünüyorsan bırakabilirsin.
Biraz daha fazla kişinin fikrini almak istedim.

Bu sene sınava hazırlanıyorum ve 6 aydır dershaneye gidiyorum. Dershane gereksiz para kaybı gibi geliyor, o yüzden bırakmak istiyorum. Yani orada yapacağımı evde de yaparım diyorum. YouTube'da bir sürü video var. Sizce bıraksam hata mı yapmış olurum?
Internet bilgi dolu, gercekten disiplinli ve saatlerce calisabilirim diyorsan cik.
Bence gereksiz bir sey dershane.
Calis avrupaya gel, türkiye de yasamak cok zor artik.

Bana sorarsanız gerek yok. Ben geçen sene girdim sınava. Herhangi bir kursa gitmedim. Sadece okulun kendi verdiği kurslara gittim. Sonuç olarak istediğim liseyi de kazandım. Olay evde ders çalışman. Eğer ders çalışacağım diyerek önüne 2 kitap koyup telefondan instagram vb. yerlerde gezerseniz, sıkıntı olabilir sizin için. He şunu da eklemek isterim. Eğer isteksiz bir şekilde gidiyorsanız hiç gitmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı