Dershaneyi bırakmak

cante12

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Olay şöyle ki bir kere fizik ve kimya hocaları o kadar saçma ders işliyor ki verdiğim paraya üzülüyorum. Fizikçi sürekli bir makara peşinde, geliyor 2-3 soru çözüp gidiyor, ilgisiz gibi yani. Kimya hocası da çok iyi biri aslında ancak ben meslek mezunu olduğum için temelim çok zayıf ve o da biliyormuşuz gibi anlatıyor. Temelden anlatacağına AYT-TYT karışık gidiyor anlamadım. Neyse sorun bunlar değil bunlar değiştirilebilir zaten de sıkıntım ilk deneme sınavı sonrası sınıf düştüm ilk başta A'da idim. Bu benim çok moralimi bozdu yeni sınıfta da dersi kaynatıyor çoğu zaman öğrenciler. Yani genel olarak baktığım da dershanenin bana net olarak bir faydasını görmedim. Bırakıp, evden çalışmalarıma devam etmek geçiyor içimden, sürekli bir motivasyon kaybı var bir şeyler eksik. Gidesim gelmiyor anlamıyorum ne olduğunu. Sizce kalmalı mıyım? gerçi bırakılabiliyor mu onu bile bilmiyorum, youtube gibi bir nimet varken en başta salaklık yapıp dershaneye yazılmak bence en büyük hatamdı.:dikkatli:

Son düzenleyen: Moderatör:
Dershane, çok bilgili ve çalışan birisi değilsen paranla rezil olacağın nadide yerlerdendir. O paraya özel ders veren öğretmen tutsaydınız daha çok işinize yarardı emin olun.
Dershaneleri genellemek gibi olmasın iyi hizmet vereni de vardır belki ama geri kalanları hiçbir şeyi size sıfırdan anlatmaz.

Eğer evde çalışma motivasyonunu sağlayabiliyorsan, "ya hadi şu bölümü de izleyeyim de öyle çalışırım" demiyorsan evde çalışmakta verimlidir. YouTube'da cidden çok kaynak var. Dershane parasıyla da özel öğretmen tutarsın; mesela Kimya için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı