Dersler için notebook önerisi

SleuthWolf

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim ki oyun oynamak için değil, bir sosyal bilimler öğrencisi olarak okumak ve not almak, bir şeyler yazmak için notebook tavsiyesi istiyorum. Fiyat bakımından da belirli bir bütçem yok ama fiyat/performans olması önemli.

Ryzen'ın 5. nesil işlemci kullanan cihazlarından olduğu için herhangi bir güncellik şüphenizin olmasına gerek yok laptop hakkında. Günlük işleri görmeye her türlü müsait, yeterli bir performansa sahip. 512 GB SSD yeterli olur diye düşünüyorum kullanımınız için fakat yetmezse de HDD eklenmesi zor bir işlem değil. Fiyatına göre Lenovo uzun ömürlülüğü de düşünülürse gayet uygun bir cihaz.

Son düzenleme:
Benim istediğim biraz da uzun yıllar beni götürsün, macbook da alabilirim, bütçe konusunda sıkıntı yok lakin yapacağım şeyler genellikle office uygulamaları, bir de internette sörf

Ryzen'ın 5. nesil işlemci kullanan cihazlarından olduğu için herhangi bir güncellik şüphenizin olmasına gerek yok laptop hakkında. Günlük işleri görmeye her türlü müsait, yeterli bir performansa sahip. 512 GB SSD yeterli olur diye düşünüyorum kullanımınız için fakat yetmezse de HDD eklenmesi zor bir işlem değil. Fiyatına göre Lenovo uzun ömürlülüğü de düşünülürse gayet uygun bir cihaz.
katılıyorum. Macbookdan daha iyidir.

16 thread apple macbook bul benzer fiyata, sonra hatayı göster :)
Performans çekirdek ve thread sayısıyla ölçülmez. AMD'nin 8 çekirdekli çöplerini hatırlatmak isterim sana. M1'in şarj süresi avantajı ve malzeme kalitesi avantajı var. Performans gerektiren video düzenleme gibi işleri de gayet hızlı yapıyor. Fan sesi de yok.
O Lenovo o fiyata gayet iyi ama asla MacBook değil. M1 masaüstü işlemcilerini tokatlayabiliyor renderda.

Geri
Yukarı