Dersten Kalınca Ne Olur?

Anadolu imam-hatip içinde aynı değil mi eminiz hocam.

Hocam fen lisesindeyim kimyadan kalırsam taktir teşekkür alamama gibi bir durum olur mu?
Hocam ben sana şimdi kesin bir bilgi vereyim. Şimdi senin 2 dönemin ortalaması 50 olması lazım sınıfı geçmen için, 50 olursa kesin geçersin. Misal ilk dönem ortalaman 40, bu dönem 60 olursa ikisini topla böl 2 ye 50 yapıyor kesin geçiyorsun ama Türk Dili Ve Edebiyatı baraj ders bu dersten kalırsan gine geçiyorsun bir üst sınıfa ama sorumlu geçiyorsun, mezun olana kadar bu 9. sınıfın Türk Dili Ve Edebiyat dersini vermek zorundasın yoksa diploma alamazsın. Bu arada bu dediklerim geçerli, Biyoloji ve Matematik baraj ders o derslerden kalsan da bi anlam ifade etmiyor, sadece teşekkür alamazsın, zayıfın var diye. İstersen 10 zayıfın olsun, 2 dönem ortalaması 50 olursa kesin geçersin.
Hocam ben fen lisesinde 9 okuyorum kimyadan kalırsam taktir teşekkür alabilirmiyim

Hocam fen lisesindeyim kimyadan kalırsam taktir teşekkür alamama gibi bir durum olur mu?

Hocam ben fen lisesinde 9 okuyorum kimyadan kalırsam taktir teşekkür alabilirmiyim
Kral fen lisesini bilmiyorum ama öğretmenlerine veya müdür sınıfını şöyle ve hangi derslerin baraj dersi olduğunu sor.ona göre cevap verebilirim

Edbiyat ve matematik.

Genel ortalaman 50 üstü olduğu surece sınıfta kalmassin. Diyelim genel ortalaman 50 üstü ama kimya biyoloji fizik hepsinin ders ortalaması 50 altı; bunlardan hiçbiri için sorumluluğa girmessin. Sorumluluk sınavı genel ortalaman 50 altı olduğu takdirde yapilir veya baraj derslerden kalırsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı