Dertleşelim

Herkes dertlerini yazarsa ve tavsiye verirse şu sıkıntılı yıllarda belki içimiz bir nebze olsun rahatlar diye düşünerek bu konuyu açtım. Benim derdim genel olarak 3 tane diyebilirim herkeste olabilecek dertler aslında;

• Gelecek kaygısı, üniversite bitince istediğim gibi iş bulabilecek miyim, bulurum ama mutlu olur muyum amacıma ulaşınca.
  • Can sıkıntısı.
  • İlişki işleri, zamana bıraktık 1 yıl kadar birbirimizi tanıyalım dedik sonucu çok merak ediyorum kafaya çok takıyorum.

Sizin dertleriniz nelerdir? Tartışalım :)

•Yaşıtlarımın gerisinde kalmak ve fiziksel sorunları takıntı yapıp durmadan kendimi ezmem.

•Bu son birkaç aydır gelen son derece yanlızlık ve boşluk hissi.

•Gelecek korkusu ileride işe yaramaz ya da işsiz hep ailesinin eline bakan birisi olmaktan korkmak.

Herkes dertlerini yazarsa ve tavsiye verirse şu sıkıntılı yıllarda belki içimiz bir nebze olsun rahatlar diye düşünerek bu konuyu açtım. Benim derdim genel olarak 3 tane diyebilirim herkeste olabilecek dertler aslında;

• Gelecek kaygısı, üniversite bitince istediğim gibi iş bulabilecek miyim, bulurum ama mutlu olur muyum amacıma ulaşınca.
  • Can sıkıntısı.
  • İlişki işleri, zamana bıraktık 1 yıl kadar birbirimizi tanıyalım dedik sonucu çok merak ediyorum kafaya çok takıyorum.

Sizin dertleriniz nelerdir? Tartışalım :)
Ne yaparsam yapayım ailemi mutlu edemiyorum. Okul notlarım çok iyi, her işimi yapıyorum. Ev işlerine de yardım ediyorum. Ama hep daha fazlasını istiyorlar. Yeni bir telefon istedim elimde Huawei P Smart 2018 vardı. Telefonu değiştirir değiştirmez beni şeytan olarak görmeye başladılar. Kendileri her yıl telefon değiştiriyorlar ben değiştirince para sömürücü oldum. Rahatlamak için bir bilgisayar oyununa giriyorum, orada para için bazen insan öldürmek gerekebiliyor. Biliyorsunuz. Ama diğer insanlar da gelip beni öldürebilecek iken herkes bana "Irkçı, kadınları düşünmeyen, boşuna insan öldüren kişi" demeye başladılar. Ufacık dünyada hiç bir şekilde mutlu olamayacaksak neden yaşıyoruz ki? Keşke kendimizi bu dertten kurtarmanın kolay bir yolu olsaydı.

Geçen gün starbucks'ta kızla buluştum sipariş vercekken kahve ismini doğru düzgün söyleyemedi gülerek kasiyere ben ilettim. Kız güzel olduğu için üzüldüm resmen daha kahve ismini bile bilmiyor. Neyse sırf güzel olduğu için biraz daha takılacağım sanırım.
Kafa yapın çok yanlış değiştirmelisin.

Geri
Yukarı