Dertleşmek istiyorum, boşandım

hukuki yollara başvur. Çocuklarımı görmek istiyorum demen yeterli. Bu senin en doğal hakkın. Eşinle muhattap olmamak için de çocukları sana getirip ona geri götürücek olan bir aracı bulman kafi gelir. Allah yardımcın olsun. Sana diyeceğim tek şey, yarın öbür gün olur da başka bir kadınla evlenirsin. Ne pahasına olursa olsun seni çocuklarından uzaklaştırmasına müsaade etme, böyle bir girişimde bulunursa da ondan da boşan.
2. evlilik mi uzak olsun benden

Özelinizi burada anlatmamalısınız.

Kişinin kendi iradesine ve isteğine kalmış bir şey çünkü 'konu dışı' kategorisinde açılabilir bir konu aksini düşünüyorsan çıkabilirsen forumdan rica ediyorum, kasıyor çünkü.

Öncelikle destek isteyeceğiniz son forum burası. Yaş ortalaması çok düşük.
Şöyle düşün, bir çocuksun ve annen baban ayrı. Annen babandan ayrılmış. Baban da ''Amaan banane'' deyip bırakmış seni. Ne hissederdin? Eski eşiniz çok sıkıntı çıkaracaktır. Ayrılık sebebinizi bilmiyorum ama ne olursa olsun sırf çocuklar için katlanmanız gerekiyor. En azından eşinizin çocuklarınızı size düşman büyütmesine izin vermemeniz gerekiyor. Büyüdüklerinde iki çocuğunuzla da oturur her şeyi konuşur bütün ilişkiyi açık hale getirirsiniz.

Öncelikle başınıza gelenler için geçmiş olsun hocam, ne evlendim ne de çok ciddi bir düşüncede ilişki yaşadım. Ancak size birkaç tavsiye verebilirim.

Eski eşinizle aranızdaki olayları çocuklara yansıtmamak için elinizden geleni yapın ve çocuklarınızı asla terk etmiş gibi bırakmayın. Zira uğraşmaz ve çabalamazsanız eski eşiniz bu durumu aleyhine kullanıp sizi kötü gösterebilir haliyle çocuklarınız ileride sizden nefret edebilir.

2. olarak tavsiyem yeni bir ilişki aramanız olacaktır, evet çok zor ve eskiden yaşadığınız durumdan ötürü de istemiyor olabilirsiniz ama emin olun en iyisi böyle olacaktır. Zira çocuklarınız büyüdüğü zaman sizin de sunacağınız kanıtlar arasına girer, hem de eski eşinizle aranızda geçen birçok sorunu unutmuş olursunuz ve çocuklarınıza daha iyi imaj verirsiniz.

Öncelikle destek isteyeceğiniz son forum burası. Yaş ortalaması çok düşük.
Şöyle düşün, bir çocuksun ve annen baban ayrı. Annen babandan ayrılmış. Baban da ''Amaan banane'' deyip bırakmış seni. Ne hissederdin? Eski eşiniz çok sıkıntı çıkaracaktır. Ayrılık sebebinizi bilmiyorum ama ne olursa olsun sırf çocuklar için katlanmanız gerekiyor. En azından eşinizin çocuklarınızı size düşman büyütmesine izin vermemeniz gerekiyor. Büyüdüklerinde iki çocuğunuzla da oturur her şeyi konuşur bütün ilişkiyi açık hale getirirsiniz.
dertleşmekle destek istemek ayrıdır. Ben kimseden destek ismiyorumki içimi döktüm binevi belki benimle aynı durumda olan vardır, yada anne babası ayrı ama görüşmeye devam eden yada nefret ediyorum ondan diyen vardır demi.

Arkadaşlar o kadar çok hayattan bıkmış durumdayım ki anlatamam beni hayata bağlayan hiçbir şey yok hayatımda hep olumsuzluklar oluyor. Yaşım 32 geriye dönük baktığımda çok büyük keşkelerim oldu (evlilik gibi, çocuk yapmak gibi).
21 yaşımda askere gittim 22 yaşımda tezkeremi aldım ve bir anlıkla yengem ve abimin tanıdığı biriyle evlendim. 19 yaşındaydi yetiştirme yurdunda kalıyordu ve 1 ay içinde nasıl sevdiysem artık hemen evlendik. 4 ay sonra hamile bir şekilde beni terk etti. Doğum yaptı barıştık ve tekrar hamile kaldı kızıma şu an yaşları 8 ve 7 tekrar ayrıldık ve bitti. Ayrı illerdeyiz çocuklarımı tek tük görüyorum ayrı illerdeyiz. Gösterme konusunda sıkıntı çıkarıyor çoğu kez ona zarar vermek istedim yoksa içim rahat etmeyecekti mahkemeye gitsem sonuç belli kadın sevici mahkemeler. Çocuklarım bu yaşa gelene kadar bumerang gibi hep aynı sıkıntıyı çıkardı babalık yapayım derken sıkıntılara katlandım. Şimdiki düşüncem lanet olsun o kadına çocukları da artık ömrüm boyunca görmek istemiyorum düşünüyorum. Acaba çocukları hiç görmesem büyüklerinde beni gösmek isterler mi acaba yoksa onlarda mı beni unutur giderleri mi düşünceler var. Keşke biraz flört yapsaydım onunla olmayacağını anlardım. Siz olsanız anne ya da babanız siz küçük yaşta ayrılsalar ve görmediğiniz annenizi babanızı büyüdüğünüzde görmek ister misiniz? Yoksa nefret duyup görmek istemez miydiniz?
Dostum buranın yaş ortalaması 10-15 iyice canın sıkılır sal gitsin burayı. Eğer imkanın varsa psikolojik destek alabilirsin zor bir süreç ama imkansız değil. Daha gençsin enseyi karartmanın anlamı yok.

Dostum buranın yaş ortalaması 10-15 iyice canın sıkılır sal gitsin burayı. Eğer imkanın varsa psikolojik destek alabilirsin zor bir süreç ama imkansız değil. Daha gençsin enseyi karartmanın anlamı yok.
ensemizi karartmayızya :D
neyse arkadaşlar konuyu kilitleyelim yorum yapan herkese teşekkür ederim düşüncelerini paylaştıkları için. Lütfen konuya cevap yazmayalım kapansın konu

Yeni konular

Geri
Yukarı