Desteği biten bir Windows kullanmak neye sebep olur?

M3rt0o

Picopat
Daha fazla  
Trojan gibi virüsler bilgilerinizi mi çaldı sisteminiz mi çöktü? Yaşadıklarınızı dinlemek isterim böyle bir anınız varsa.

Desteği biten bir Windows sürümü kullanıyorsanız güvelik desteği gibi önemli desteklerin artık güncellenmeyeceği anlamına gelir. Bu da güncel virüs ve türevi zararlı yazılımlar konusunda sisteminizin savunmasız kalacağını gösterir. Kullandığınız Windows sürümünde bundan sonra hiçbir yenilik veya düzenleme yapılmayacağı anlamına da gelir.

Yeni programlar çalışmayabiliyor. Mesela Windows 7 de VS22 açılmıyor 2019 yüklemen gerekiyor.
Düzenleme : VS22 çalışıyormuş ama çalışmayan programlar var :D

Son düzenleme:
Destek bitti dense de güvenlikle ilgili destek çok daha uzun süre devam eder.
Belki güvenlik sıkıntılarına sebep olmaz ama oyun vs için yeni sürüm Windows gerekir.

Son düzenleme:
Desteği biten bir Windows sürümü kullanıyorsanız güvelik desteği gibi önemli desteklerin artık güncellenmeyeceği anlamına gelir. Bu da güncel virüs ve türevi zararlı yazılımlar konusunda sisteminizin savunmasız kalacağını gösterir. Kullandığınız Windows sürümünde bundan sonra hiçbir yenilik veya düzenleme yapılmayacağı anlamına da gelir.
Ben de başına bir şey gelen va mı diye sorayım demiştim bilgilerimi şöyle çaldılar beni çok sıkıntıya soktu gibisinden risklerin ne kadar arttığına dair hikayeler dinlemek isterdim kendim yaşamadım ama ne kadar çaresiz bir an anlayabiliyorum

Yeni programlar çalışmayabiliyor. Mesela Windows 7 de VS22 açılmıyor 2019 yüklemen gerekiyor.
VS22 açılıyor hatta Prism Launcher'ı VS22'den compile etmiştim.
image.png

Yeni konular

Geri
Yukarı