İnceleme Detroit: Become Human

365436

Hectopat
Makaleler
18
Oyun oynamaya başlayalı 18 sene oldu sanırım ve şimdiye kadar hikaye olarak en olgun bulduğum oyun Detroit olabilir.

Oyun özellikle yavaş tempolu bir oyun bir yerlere tıkladıktan sonra karakteriniz ara sahne tadında aksiyon alıyor bu yüzden hardcore aksiyonculara gelecek türden bir oyun değil, film izlerken sıkılan - oyun oynarken yorulan benim gibilerine aranan karışım.

Oyun özellikle insanı empatilerden empatilere sürüklüyor, bir karar verirken oyunun sonuna etki edecek olmasını hiç umursamıyorsunuz tamamen kendinizi vicdan yaparken ya da öfkelenirken buluyorsunuz en azından benim durumum bu şekildeydi ve bu oyunun, oyuncuyu içine çekebildiğini gösterir.

Başrol karakterlerden birisi esaretin bedeli filminde ki ünlü gardiyan abimiz bu da kendisini fazladan karizmatik kılıyor.

Oyunda 3 farklı kişinin gözünden mücadele veriyoruz Marcus - Conor - Kara olmak üzere 3 farklı Android'in başından geçenlere tanık oluyoruz ve sürekli olarak bu hikayeler birbirini kovalıyor bu da hikayeyi canlı tutuyor. 45 dakika oynadıktan sonra baştaki karaktere tekrar dönünce sıkılmanız kayboluyor yerini hevese bırakıyor.

Gelecek ile ilgili çok manidar doneler var. Yolda bulduğunuz gazeteleri okumanızı tavsiye ederim.

İnsan olmak ne demek, Android'ler ne olduktan sonra insan gibi davranmaya başlıyorlar ? sorularına cevap bulduktan sonra sonra kendinizi sorgulayacak ve yapıcı bir göz ile hayatınızı gözden geçireceksiniz.

Kararlarınıza dikkat edin, zira kararlarınız sonucunda gerçekten senaryodaki insanların yaşayıp yaşamayacaklarına karar veriyorsunuz, elbette buna siz de dahilsiniz! ^-^
Şiddetle tavsiyemdir.

1670437124012.png

Son düzenleme:
Bu oyunda marcusu oynarken resim yaptığımız bir yer vardı umut ve insalar mıydı ne o resimi çok sevmiştim ara ara indirip oynarım oyun çok güzel hikayesi falan benim bitirdiğim son biraz kötüydü ama.

Kaç senedir piyasada olan bir oyundu, 1 hafta önce sonunda oynadım ve 15 saatimi aldı. TWD serisini oynamış biri olarak, oldukça hoşuma gitti. Seneler boyu unutsam da yeniden oynasam diye düşüneceğim gibi. 11 senelik oyunculuk hayatımda oynadığım en iyi oyunlar da ilk 3'e girer.

Geri
Yukarı