Detroit: Become Human Androidleri Gerçek Olsaydı

Arkadaşlar her ne kadar GTX960 2 GB kartımın VRAM yüzünden Low 1080P üstüne çıkartamasam da, grafikler efsane.
Sorularım var, gerçekte Android'ler olsaydı;

-Biz onlara sarılma ve vakit geçirme gibi faaliyetler yapsaydık bunların duygusunun farkına varır mıydı?
- Robotların hafızasının yedeğini alıp bir kenara koyabilir miydik? Kaza sonrası yeniden yüklemek için.
- Robotların tenleri gerçeğin taklidi deri mi? Yani dokunulduğunda gerçek et gibi sıcak ve yumuşak mı?
- Robotların teknolojiksel güçleri ile onların zekasını kullanarak oyun vs. çalıştırabilir miydik?
- Kendi beynimizin bildiği her şeyi robotların zekasına aktarabilir miydik?

Bu gibi sorular gelecekte onlar var olana dek, cevabını öğrenemeyeceğiz.
Metro Exodus'u geçen sene oynarkenki heyecanımı sanırsam yeniden buldum ama tam emin değilim :)

Bu arada sarılmaya o kadar ihtiyacım var ki senelerdir gerçekleştiremiyorum, evet senelerdir :( yani evimdeki robota bile sevgi verebilirim şu an, olsaydı.

Android gece kulübüne giderdim sonra pat pat.

-Sarıldığımızı anlar ama duygu gibi bir şey söz konusu değil. Belki aykırılarda böyle bir durum vardır, emin değilim. Kara biraz kafa karıştırdı 🙃

-Evet, zaten Connor'un alternatif sonlarının birisinde, hafızasını CyberLife merkezine aktarıp terastan aşağıya atlıyordu. Ya da Carlos Ortiz'in Android'i Connor'ı kafasından vurunca aynı şekilde hafızasını geri getiriyorlardı. @Ellie Williams 'ın da belirttiği gibi Kara'da da var aynı durum. Bazı hatalar oluşabiliyor hafızayı tekrar aktarmada ancak sonuç çoğunlukla olumlu.

-Gerçek deri değil, sadece kaplama. @Ellie Williams 'ın da dediği gibi, silikon bir madde olduğunu düşünüyorum. Sıcaklık konusunda ise; sıcaktır ama o sıcaklık makinenin oluşturduğu bir sıcaklıktır, insanları taklit etmek için yapılan bir sıcaklık değil. Yani motorların falan çalışması ile oluşan bir sıcaklık.

-Bu sorunuzu pek anlayamadım anladığım kadarı ile cevap vereceğim. Olabilir, robotların içine küçük bir bilgisayar ya da konsol koyarsak ve herhangi bir port'tan görüntü alırsak belki robotlarla bile oyun oynayabiliriz. Teknoloji bu, sonu yok.

-Gelecekteki 30 yılda bunun yapılabileceğini sanmıyorum ancak ne olacağını bilemeyiz, belki önümüzdeki 5 yılda bile yapılabilir.

Oyunun alternatif sonları ile ilgili bilgi almak isterseniz soru sorabilirsiniz, çoğu sonu biliyorum :)

Tüh ya cidden duygusuz olmaları beni üzdü :D sarıldığım zaman komut satırlarında "sarıldı, karşıdakine sarıl komutu verildi" gibisinden geçecek öyle mi..
Oyunda Kerhane tarzı yerler var mı :D

Tüh ya cidden duygusuz olmaları beni üzdü :D sarıldığım zaman komut satırlarında "sarıldı, karşıdakine sarıl komutu verildi" gibisinden geçecek öyle mi..
Biraz öyle olacak gibi. İki insanın sarılması sırasında elektriksel alışveriş gerçekleşiyor ve vücutta bir takım hormonlar salgılanıyor. Androidlerle sarılırken olur mu bilmem.
Oyunda Kerhane tarzı yerler var mı?
Var, Conor ile soruşturmaya gidiyoruz hatta.
Bu kadar takılmasak mı acaba androidlerle ilişkiye girmeye?

Oyunda Kerhane tarzı yerler var mı :D
Oyun açık dünya oyunu değil bu yüzden olsa bile işine yaramaz. Ancak öyle bir yer var, hatta Hank ile gidiyoruz, orada "Mavi Traci"yi (sanırım ismi bu, kendisi Bryan Dechart'ın yani Connor'ın aktörünün eşi) ve arkadaşını yakalamamız gerekiyor. Oradaki seçimler de aynı şekilde Hank ile aramızdaki diyalogları etkiliyor.

Neden Androidler ile şey yapmaya bu kadar taktın ki?

Oyun açık dünya oyunu değil bu yüzden olsa bile işine yaramaz. Ancak öyle bir yer var, hatta Hank ile gidiyoruz, orada "Mavi Traci"yi (sanırım ismi bu, kendisi Bryan Dechart'ın yani Connor'ın aktörünün eşi) ve arkadaşını yakalamamız gerekiyor. Oradaki seçimler de aynı şekilde Hank ile aramızdaki diyalogları etkiliyor.

Neden Androidler ile şey yapmaya bu kadar taktın ki?
Yok ya içimden geldi sordum. Erkek psikolojisi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı