Detroit Become Human

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 656
Dediğiniz kısım kadın karakterle (adını unuttum) başladığımız yerdeydi sanırım. O bir detay değil pek hikayeyle bağlantılı. İster geç ister geçme gibisinden ama öyle büyük detay değil.
Hocam madem o kadar değil diğer oyunlarda neden bu gibi "ufak" gerçekçi detayları göremiyoruz?

İncelemede spoiler bulunmuyor. RDR2'den sonra bir daha o kalitede bir oyun oynayacağımı zannetmiyordum. Bu forumda yorumlar altında sürekli bu oyunu görmem sonucunda indirdim ve beni büyüledi bildiğiniz.
Oyunda RDR2'deki gibi en ince detay düşünülmüş. Mesela televizyon izleyen birinin önüne geçtiğinizde size tepki gösteriyor, sahnelerde gereksinimleri yapamadığınız sürece hep bir açık kapı bırakılıyor; yok yok yani.

Grafikler: 10/10 (ultrada oynadım.).
Ortam çalışmaları: 10/10.
Müzik ve seslendirme çalışmaları: 10/10 (en iyi kısım.).
Hikaye: 9/10.
3D ve karakter çalışmaları: 10/10.
Prodüksiyon ve oyun yönetimi: 10/10.

Fazla abartmışsınız gibi geldi dediğiniz gibi aşırı detaylı bir oyun değil zaten oyunun amacı detay vermek değil örnek birinin hikaye harici yanına gittiğinizde neredeyse tepki vermiyor grafikler açısından ciddi bir sıkıntı var fark eden illaki vardır oyunun uzak nesleleri sanki parazitli gibi aşırı pikselli müzikleri gerçekten iyi bence de 10'luk bir kısım hikayesi oyunun en iyi yönü her karakteri anlamaya çalışmak kimin haklı olup haksız olduğunu bilememek garip örnek olarak bundan 20 yıl sonra sizin yerinizi işinizi ve olası bir tehlike olan robotları ister miydiniz bence hayır oyun bunu sordurta biliyor karakter tasarımları detroidler harici bence bayağı kötü detroidler harici çok da iyi bir model göremedim hikayenin sana verilişi ve onu değiştirmek muazzam gerçekten oyunu 2 defa oynayıp farklı hisler ile bitirmek mümkün.

Grafikler 7/10
Ortam 8/10
Müzik 10/10
Hikaye 10/10
Karakterler 8/10
Oyun yönetimi 10/10

Normalde böyle puanlamayı sevmem benden tavsiye 100 üzerinden puanlamanız.
89/100

@Tuğra Akın evet, bu tarz interaktif oyunlarin uzak mesafedeki gorunumler oyle oluyor. Hem Detroit hem de beyond oynarken yasiyorum. Ama ikisi de guzel. Detroit bitirdim ama beyond bitirmeme az kaldi, ilerledim.

@Tuğra Akın evet, bu tarz interaktif oyunlarin uzak mesafedeki gorunumler oyle oluyor. Hem Detroit hem de beyond oynarken yasiyorum. Ama ikisi de guzel. Detroit bitirdim ama beyond bitirmeme az kaldi, ilerledim.

Heavy Rain de aynı sorun olunca eski olmasına vermiştim ama öyle değilmiş demek ki dediğiniz gibi büyük ihtimal.

Heavy Rain de aynı sorun olunca eski olmasına vermiştim ama öyle değilmiş demek ki dediğiniz gibi büyük ihtimal.

Evet, Heavy Rain oynadim. Yine ayni bulaniklik, parazitlenme, karincalanma oldu. Belki, PC portlaniyor diye boyle oluyor olabilir.

Bu sorunu yaşayanları duydum, gördüm fakat ben hiç yaşamadım. Oyunda yakın nesneler çok netken uzaktaki cisimleri bulanıklaştırmasını da odakla ilgili diye düşünüyorum. Beyond ve Detroit'te aynı sorunları yaşamanız muhtemel çünkü aynı grafik motoruyla yapılmış oyunlar. Yazdığım gibi ben bütün ayarları fulleyip oynadım, çok kaliteliydi her şey hiç bozukluk görmedim.

diğiniz gibi aşırı detaylı bir oyun değil zaten oyunun amacı detay verme değil
Hiçbir oyunun amacı detay değil ki? 2008'den bu yana çıkış ve sükse yapmış çoğu oyunu oynadım. Mafia 2'deki insanların karda düşme olayı, Battlefield'da tankların ve silahların seslerinin gerçeğiyle aynı yapılması, GTA 4'te başlangıçta sonbaharı dibine kadar yaşamak, GTA 5'te şehirde bulunduğunuz ortama göre değişken "ortam sesi efektleri", yani ormanlarda ve çölde hayvan sesleri baskınken, şehirde yarışan arabaların sesleri, kornalar, RDR2'de atın nalının toprak tipine göre farklı ses çıkarması vs. vs. bunların hiçbiri oyunlara amaç olarak eklenmiyor ki zaten güzelleştirmek amacıyla yapılmış şeyler.

Bu oyunda da güzelleştirmek adına eklenmiş tonca şey var. Hurdalıkta kulaklık bulduğumuzda bozuk olduğunu fark etmediğimiz seslerin düzelmiş olması falan çok hoşuma gitti. Ayrıca menüdeki o kız bile FC5'ten sonra gördüğüm güzel bir şey. FC5 bittiğinde ana ekran değişiyor, bu oyunu bitirdiğinizde de aynı şey var. Bu tip oyunları normalde çok zor bitiren biriyim, oyunu 2 günde bitirdim. Başından kalkamadım yani. O kadar güzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı