Çözüldü Devamsızlık izin dilekçesini öğrenci verebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

47rapflexx

Decapat
834251c3-6eb4-47b0-b81e-70b16ca5c534.jpg

Bunun gibi bir dilekçeyi velim doldursa ve okula götürüp müdüre/müdür yardımcısına ben teslim etsem kabul ederler mi? Ayrıca bunu 15 tatilden sonra teslim edebilir miyim?

Çözüm
(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Yönetmelikte bu şekilde belirtili, doğru olanı budur. Devamsızlığınızın üzerinden beş iş günü geçmeyecek ve veliniz verecek. Bazı okullar inisiyatif tanısa da yaptıkları yasal değil, onu belirteyim.
834251c3-6eb4-47b0-b81e-70b16ca5c534.jpg

Bunun gibi bir dilekçeyi velim doldursa ve okula götürüp müdüre/müdür yardımcısına ben teslim etsem kabul ederler mi? Ayrıca bunu 15 tatilden sonra teslim edebilir miyim?
Bugün ben de aynı şeyi müdür yardımcımıza sorduğumda velin veya amcan, teyzen vb. gelmesi lazım dedi. Ayrıca bildiğim üzere 2. dönemde 1. dönem devamsızlıklarını özürlüye çeviremiyorsun.

Hocam her okulun kuralları birbirinden farklı olsa da kanımca birçok okul öğrencinin bu dilekçeyi getirmesiyle işleme alıyor. Bazı okullarda velinin getirmesi şart. Yönetmeliğe göre ilgili devamsızlıktan sonraki 5 iş günü içerisinde, maksimum 20 iş günü* içerisinde veli tarafından dilekçenin götürülmesi ve işleme alınması lazım ama okulların bu süreyi pek takmadığını düşünüyorum. 1. Dönem devamsızlığınızı 1. Dönemde sildirmenizi tavsiye ederim.

*Belirli koşullarda

Son düzenleme:
(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Yönetmelikte bu şekilde belirtili, doğru olanı budur. Devamsızlığınızın üzerinden beş iş günü geçmeyecek ve veliniz verecek. Bazı okullar inisiyatif tanısa da yaptıkları yasal değil, onu belirteyim.

Çözüm

Geri
Yukarı