Devlete kolay atanmak için üniversite önemli midir?

Daha fazla  
Evet sorum bu, ben evime yakın olduğu için Uludağ Üniversitesinde hukuk okumak istiyorum ama benden daha iyi üniversitede okuyanlar kamuya atanmada benden daha kolay mı atanır yoksa tamamen KPSS'ye mi bağlı?

Evet sorum bu, ben evime yakın olduğu için Uludağ Üniversitesinde hukuk okumak istiyorum ama benden daha iyi üniversitede okuyanlar kamuya atanmada benden daha kolay mı atanır yoksa tamamen KPSS'ye mi bağlı?
KPSS sınavında okudugun universitenin önemi yok önemli olan aldigin puan. Özel sektörlerde universite onemli.

Atamanın, üniversite ile alakası yok maalesef.
İleride bir avukatlık bürosunda çalışırsan CV'nde iyi durur.
Hakim ve savcılık için "Adli yargı hakim/savcı adayı sınavı" oluyor, kurum avukatı olmak için KPSS sınavı diye biliyorum.

Son düzenleme:
Evet sorum bu, ben evime yakın olduğu için uludağ üniversitesinde hukuk okumak istiyorum ama benden daha iyi üniversitede okuyanlar kamuya atanmada benden daha kolay mı atanır yoksa tamamen KPSS'ye mi bağlı?

Türkiye 1.si mülakatsız alımda atanamadı aga bu ülke de. Benim torpilim yok atanamıyorum. Mülakatta belediye başkanının yeğeni boy kilo endeksi tutmadığı halde atandı. Bir şey yapamadık. KPSS'de yalan üniversite de yalan. Kendine torpil bulmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı