Yazılımcılıkta eğitim alınan üniversite önemli mi?

Olmuyor ki hocam. İyi matematiğim var ama fizik kimya biyolojiyi hiç sevmiyorum. Geometri çözmeye falan bayılıyorum ama işte geri kalan sayısal dersler çok yoruyor beni. Sonra işte ne hayal kurmak için motvasyon kalıyor ne de moral. Bu derslerle ODTÜ'ye falan kapısından geçirmezler diyorum. Bu yüzden projem var sa da o anki üzgünlükten 200 satırlık kodda yazsam tekte siliyorum bazen.

Ama öyle uçuk kaçık paralar yoktur değil mi? Mesela biri 10 bin alırken diğeri ilk senede 20 bin almaz bence. Sizce?

Hocam ben yazılım müh okuyorum da daha tam sektorun içinde olmadığımdan varsayım yürüttüm.

Olmuyor ki hocam. İyi matematiğim var ama fizik kimya biyolojiyi hiç sevmiyorum. Geometri çözmeye falan bayılıyorum ama işte geri kalan sayısal dersler çok yoruyor beni.
Eh biraz dişinizi sıkacaksınız. Ben de biyoloji hiç sevmezdim ama dayanıp elden geleni yapmak lazım. Olmuyorsa olduracaksınız, çok zor bir şey değil. Büyük ihtimalle de karşılaşacağınız zorluklardan en küçüğü. Tonla insan hem derslerine odaklanırken hem de kendi ilgi alanları ve gelecekteki kariyerleriyle ilgili işleri yapıyor. Biraz kendi içinizde yaşıyorsunuz gibi geliyor. Bunun sihirli bir formülü yok, durumunuz gayet net ve normal. Yanlış anlamayın, sizin için söylüyorum. Fazla büyütmeyin.

Eh biraz dişinizi sıkacaksınız. Ben de biyoloji hiç sevmezdim ama dayanıp elden geleni yapmak lazım. Olmuyorsa olduracaksınız, çok zor bir şey değil. Büyük ihtimalle de karşılaşacağınız zorluklardan en küçüğü. Tonla insan hem derslerine odaklanırken hem de kendi ilgi alanları ve gelecekteki kariyerleriyle ilgili işleri yapıyor. Biraz kendi içinizde yaşıyorsunuz gibi geliyor. Bunun sihirli bir formülü yok, durumunuz gayet net ve normal. Yanlış anlamayın, sizin için söylüyorum. Fazla büyütmeyin.

Vallahi ne diyeyim :( Güzel açıkladınız. Ben de biraz dişimi sıkıcam.

Hocam rahatsız etmek istemiyorum ama benim hedefimdeki üniversite Bakırçay üniversitesi. Bilginiz var mı? Kalite bakımından iyi mi?

Hiç bilmiyorum. En iyi üniversitelerin dışında çok da fark yapacağını düşünmüyorum. En azından iyi bir şehirde.

Yeni konular

Geri
Yukarı