Yazılımcılıkta eğitim alınan üniversite önemli mi?

ErrorCorrection

Decipat
Diyelim biri ODTÜ'ye gitti. Diğer arkadaş da normal bir üniversiteye gitti. Yani kötü değil ama iyi de değil. Böyle bir üniversiteye gitti.
Bu ikisinden normal universiteye giden arkadaşımız diğer arkadaştan 2 kat daha çok proje üretti. İşveren sizce hangisine iş verir? Merak ediyorum.

Artık işverenler daha çok nereden geldigin değil de ne yaptığına bakıyorlar. İstediğin kadar iyi bir üniversiteye git eğer kendine bir şey katmıyorsan bir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

İşte ben bunu anlatamıyorum. Millet diyor ki ODTÜ ve İTÜ'ye gitmediğin sürece ağzınla kuş tutsan bile yine işsiz kalırsın diyorlar. Vallahi sinir oluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala iyi üniversiteler çok ön planda. Yüksek mevkiler için iyi üniversite gerekir diye düşünüyorum. İnsan kendi kendini bir yere kadar eğitebilir. Takım çalışması veya real projelerde bulunma fırsatı genel de iyi okullarda olur.

İlk intiba olarak da senin daha hırslı daha başarılı olduğunu düşünmelerine sebep olur. Piyasada çok fazla alaylı yazılımcı var. Ama ODTÜ ve boğaziçililer bu insanları eğitiyor, yönetiyor.

İşte ben bunu anlatamıyorum. Millet diyor ki ODTÜ ve İTÜ'ye gitmediğin sürece ağzınla kuş tutsan bile yine işsiz kalırsın diyorlar. Vallahi sinir oluyorum.

Takmayın onları hocam klasik "Doktpr ol evladım." diyenlerden. Siz kendinize bir şeyler katmaya bakın.

Üst düzey bir üniversiteye gitmeden de bir şeyler başarabileceğini düşünüyorum. Ama İTÜ'ye ODTÜ'ye giden adamın da herhangi birine göre daha kapasiteli ve okulundan dolayı (🤨) doğal olarak kendine daha çok şey katacağını düşünüyorum.

Hala iyi üniversiteler çok ön planda. Yüksek mevkiler için iyi üniversite gerekir diye düşünüyorum. İnsan kendi kendini bir yere kadar eğitebilir. Takım çalışması veya real projelerde bulunma fırsatı genel de iyi okullarda olur.

İlk intiba olarak da senin daha hırslı daha başarılı olduğunu düşünmelerine sebep olur. Piyasada çok fazla alaylı yazılımcı var. Ama ODTÜ ve boğaziçililer bu insanları eğitiyor, yönetiyor.

Yani hedefin büyükse ODTÜ falan olmadan olmaz mı diyorsunuz. Ben normal bir üniversiteden yüksek mevkilerde çalışmam çok mu zor?

Takmayın onları hocam klasik (Doktur ol evladım) diyenlerden. Siz kendinize bir şeyler katmaya bakın.

Çok mantıksız ODTÜ, Boğaziçi veya İTÜ okuyan kendine bir şeyler katmıyor mu? Bence sizin burada demek istediğiniz özel üniversiteden diploma alanlar olmalı.

O okullarda ki eğitimi küçümsemek bayağı saçma...

Çok mantıksız ODTÜ, Boğaziçi veya İTÜ okuyan kendine bir şeyler katmıyor mu? Bence sizin burada demek istediğiniz özel üniversiteden diploma alanlar olmalı.

O okullarda ki eğitimi küçümsemek bayağı saçma...

O okullardaki eğitimi küçümsemiyorum. Tabii ki ODTÜ İTÜ gibi okulların ekstradan getirisi olacaktır ama bu öğrencinin kendisine bağlı. Kendini geliştirmedikten sonra hangi okulda okuduğunun bir önemi kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı