Diğer İnsanlardan Farklı Olmak

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Yavaş yavaş fark etmeye başlıyorum ki birçok insandan farklıyım. Gerek düşünce gerek davranış olarak yaşıtlarımdan daha farklıyım. Herkes dersi belirli bir şekilde anlarken benim farklı bir şekilde yorumlamam gerekiyor, herkes net aynı şeyi savunurken ben farklı yönlerine dikkat ediyorum, kısaca farklıyım diğer insanlardan. Çoğunluğa göre oluşturulmuş sistemde de ne yazık ki bu yüzden pek de başarılı olamıyorum. Bugün gerek yerli gerek yabancı kaynaklardan şizofreni belirtilerine ve testlerine baktım. Eğer testler doğru ise şizofreniyim fakat madem şizofrenim nasıl bunun farkında olabilirim? Testlerde ayrıca doğru cevaplar veren kişilerin şizofreninin yanı sıra dahi olabileceğinden de bahsediyordu. Ego kasmak gibi olmasın fakat hayallerim bakış açım ve diğer etkenleri yan yana getirdiğimde dahi olduğumu ancak harcandığımı düşünmeye başladım. Birçok kişi dalga geçebilir sorun değil bana da bu düşündüklerim saçma geliyor fakat farklı insanların görüşlerini almak beni mutlu edecektir. Sizlerden görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum, hepinize teşekkür ediyorum.

Onedio kişilik testlerinden dahi olduğunu çıkarmak. :kararsız:

Ben de Sherlock Holmes'un çıkarım yeteneğine, Albert Einstein'in zeka katsayısına, Freud'un psikanaliz yeteneğine sahibim. Ayrıca bir paranoyağım ve obsesif kompulsif bozukluğum var.

Son düzenleme:
Yapmaa... Şizofren olmak öyle bir şey değil. Şizofrenler deli davranırlar. Farklı olman şizofren olmanla alakalı bir şey değil. Eğer internetteki bütün testler doğru olsaydı merak etme ben şu an NASA'da çalışıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini çevrenden farklı gördüğünü ifade etmişsin. Peki çevren senin bu farklılığının farkında mı? Farkının dışarıdan da farkedilmesi için herhangi bir çabada bulunuyor musun? Seni harcandığını düşünmene iten sebep maddiyat mıdır?

Aklıma bu geldi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

palmer-report-palmerreport-i-am-not-a-genius-albert-30088165.png

Evet kesinlikle şizofrensin Ancak bunu gördüğün sanrılar ve delüzyonlardan değilde internetteki testlere dayanarak söylüyorsun. İşin ilginç tarafı şimdi bende senin farklı olduğunu düşünmeye başladım :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı