Dijital Lisans tek kullanımlık mıdır?

Dijital lisanslar anakartta bulunan ve sadece bir bilgisayarda aktifleşebilen anahtarlardır. Yani tek kullanımlıktır. Zaten sistem özelliklerinizde OEM key olarakta gözükmektedir.

OEM keylerden bahsediyorsanız tek bilgisayarda kullanmaya başlıyorsunuz ve temiz kurulum yapsanız bile lisansınız gitmiyor. Lisans anakart ve Microsoft hesabı ile ilişkileniyor. Bir OEM keyi 3 farklı bilgisayarda kullanan arkadaşımız var fakat kısıtlama o an için tek bilgisayarda kullanım. Bu şekilde belirtmişti. Birebir alıntı olarak atıyorum.

OEM keyler kullanılabiliyor. Aynı keyi laptop sonrası 3 anakartta kullandım. Sadece tek bir cihazda kullanabilirsin. Kısıtlama bu. Microsoft hesabında kaydediliyor ama OEM keyde manuel olarak girmen gerekiyor.

OEM keylerden bahsediyorsanız tek bilgisayarda kullanmaya başlıyorsunuz ve temiz kurulum yapsanız bile lisansınız gitmiyor. Lisans anakart ve Microsoft hesabı ile ilişkileniyor. Bir OEM Key'i 3 farklı bilgisayarda kullanan arkadaşımız var fakat kısıtlama o an için tek bilgisayarda kullanım. Bu şekilde belirtmişti. Birebir alıntı olarak atıyorum.
Hocam sizin mesajdaki alıntı da Microsoft hesabına kaydedildiği söylenmiş. Kayıtlı Key'lere bakabiliyor muyuz? KMSpico kullanıp aynı zamanda Microsoft hesabıma girmiştim. Kayıt olmuş mudur acaba?

@Silinen üye bu konuda net bir şey diyemiyorum ama kayıt olduysa da bir sorun olacağını sanmıyorum. Etkinleştirme bölümünden ürün anahtarını değiştirip KMSpico yazılımından kurtulmak yeterli olur. Aynı Microsoft hesabı giriş yapılıyken de buradan ürün anahtarı değiştirilebiliyor.

windowslisans.jpg

Burada bir düzeltme yapayım:
OEM Key => Tek anakart - Tek etkinleştirme
Retail Key => İstediğin kadar cihazda etkinleştirme => Aynı anda sadece 1 bilgisayar :)

@Silinen üye bu konuda net bir şey diyemiyorum ama kayıt olduysa da bir sorun olacağını sanmıyorum. Etkinleştirme bölümünden ürün anahtarını değiştirip KMSpico yazılımından kurtulmak yeterli olur. Aynı Microsoft hesabı giriş yapılıyken de buradan ürün anahtarı değiştirilebiliyor.

Eki Görüntüle 433944
Yok o kmspcio olayının üstünden 3 format geçti zaten o konuda sıkıntı yok :D
Benim hesapta laptop ile gelen home single language keyi kayıtlıydı. Sonra o laptoba pro kurdum ve hesaptayken kmspico ile etkinleştirdim. Şimdi başka bir laptoba pro kurup o hesapla giriş yaptığımda etkinleşir mi acaba 🤔

Arkadaşlar aşağıdaki siteden aldım etkinleştirdim lakin ekran kartı driverinde sıkıntı çıktığı için bir daha format attım ve başka hesaptan girdim Windows 10'a yani Microsoft hesabı değişik olarak format attım.
Ve Keyi kullanmak istediğimde hata verdi ürün anahtarı kullanılamıyor diye.
Halbu ki önceki sistemde etkinleştirmiştim düzgünce.
Şunu da söylemeden geçmeyeyim Lisan kısmında:Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyordu.
Ürün anahtarını değiştir diyip girdim ve çalışmadı.
Satın aldığım site:ePttAVM - Microsoft Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans Key
Yok o kmspcio olayının üstünden 3 format geçti zaten o konuda sıkıntı yok :D
Benim hesapta laptop ile gelen home single language keyi kayıtlıydı. Sonra o laptoba pro kurdum ve hesaptayken kmspico ile etkinleştirdim. Şimdi başka bir laptoba pro kurup o hesapla giriş yaptığımda etkinleşir mi acaba 🤔
Eğer Microsoft hesabın ile ilişkilendirdiysen etkinleşir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı