Dikey ekran kartı montaj kiti önerisi

alican_12

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,
Özel sıvı soğutma yapacağım sistemimde EKWB'nin aktif backplate bloğunu kullanacağım fakat yatay montaj yapmak için anakartın SSD soğutma bloğunu çıkarmak gerekiyor. Bu sebeple dikey montajı daha uygun görüyorum. Fakat her ne kadar kasam( ROG Hyperion) dikey montajı desteklese de PSU kapağı yeterince sağlıklı bir montaj yeri gibi gözükmüyor gözüme. Bu nedenle dikey montaj kiti alacağım. PCI-e gen 4 olması gerekiyor. Önerebileceğiniz bir dikey montaj kiti var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Eğer sisteminiz güclü değilse ekran kartını dikey montajlama 10-20 FPS düşüyor riser kablo yüzünden.

Bende öyle bir şey olmamıştı.
furmark.jpg
2020.08.04-13.48.png

PC hocasının videosunda 10-2 FPS düşüş vardı prerformans düşürdüğünü söylüyorlardı. Benim deneme şansım olmadı.
Ben belki 2 sene civarı kullandım ve herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Belki kartın gücüne göredir bilemiyorum. Öyle olsa bile adam 4090 ile kullanacakmış; 20 FPS gözden çıkarılabilir 😁

Ben belki 2 sene civarı kullandım ve herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Belki kartın gücüne göredir bilemiyorum. Öyle olsa bile adam 4090 ile kullanacakmış; 20 FPS gözden çıkarılabilir 😁

Hocam RTX 4090'ım olsun değil 20 FPS, 100 FPS'yi bile gözden çıkarırım :D.

Malef sökmek zorunda kaldım, sebebi ise ekran kartı nı değiştirdim eski den sıvı soğutmalıydı şimdi hava soğutmalı ve versiyonu 3.0 ilerde 4.0 alırsam dikey kullanabilirim .
Biraz da üşeniyorum çok uzun sürüyor ayarlalar sıvı soğutma da .
Sıvı soğutmalı ekran kartı nı hava soğutmalı ile değiştirmem 8 saat sürdü. 2 adet rezervuar 1 adet 360 mm radyatör sökmek zorunda kaldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı