Dil bölümü iyi maaş sakin meslek önerisi

emir unl

Picopat
Daha fazla  
Sa sadece dil soruları yapabilıyorum. Adamakıllı meslek hedefim falanda yok, dil okusam sakin, tatilli güzelce gezmeye yetebilecek güzel iyi maaşlı neler var aslinda oğretmenlik en rahatı gibi ama onda da kararsizim turist rehberi desen onda da acaba bir bilgiyi unutcan falan acele gerekcek bilemiyorum yardim eder misiniz?

Sa sadece dil soruları yapabilıyorum. Adamakıllı meslek hedefim falanda yok, dil okusam sakin, tatilli güzelce gezmeye yetebilecek güzel iyi maaşlı neler var aslinda oğretmenlik en rahatı gibi ama onda da kararsizim turist rehberi desen onda da acaba bir bilgiyi unutcan falan acele gerekcek bilemiyorum yardim eder misiniz
Yeminli tercümanlık yapabilirsiniz. İstediğiniz saatte çalışır, istediğiniz kadar iş alırsınız

Sa sadece dil soruları yapabilıyorum. Adamakıllı meslek hedefim falanda yok, dil okusam sakin, tatilli güzelce gezmeye yetebilecek güzel iyi maaşlı neler var aslinda oğretmenlik en rahatı gibi ama onda da kararsizim turist rehberi desen onda da acaba bir bilgiyi unutcan falan acele gerekcek bilemiyorum yardim eder misiniz?

Meslek seçiminin en güzel ve en kolay yerindesinde haberin yok. Önüne aç metin dosyasını tüm alternatiflerini yaz. Hepsini neden istediğini avantaj/dezavantajlarını (bunun için yapay zeka (ChatGPT)dan yardım almanda mantıklı olabilir.) Yaz en yakın hangisi ise ona yönelik adımlar at. Alsında dıştan bakınca beden eğitimi öğretmenliğini özetlemişsin ama hadi dilde bu kefeye girsin ne olacak seni kırmaya gerek yok. Zaten neticede öğretmenlik haricinde dilde böyle bir meslek. Sadece sorun olabileceği stres yaratacak kısımlar şirketlerde vb. Kurum/kuruluşlarda olan birebir çevirili diyaloglar. Onun dışında benzer sektörler(işleniş şekli bakımından).

Öğretmenlikte enazından ana ders İngilizce olacak ise sorunlu. Özel öğretmen veya özel sektör tarafına da girerim dersen ayrı ama her gün ayrı yere koşturuyorsun öğretmenlik de. Atanma olayları ise cabası.

Öğretmenlik kadar beleş bir meslek yok öğretmenlik seç bedava takıl tatil okula gitmiyorsun zaten.
Bence öğretmenlik para veya tatilleri için yapılmamalı. Aksi takdirde sınıflarda sürekli öğrencileri azarlayıp sırf dersi anlatıp çıkmak için uğraşan ''sözde'' öğretmenlerle karşılaşıyoruz.

Geri
Yukarı