Dil bölümü okuyup paramedik olmak mümkün mü?

Xecition18

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba. Bu sene okulumuzda bölüm seçeceğiz ben paramedik olmak istiyorum fakat aklımda birkaç soru var: Ben Türkiye'de okuyacağım fakat yurt dışında çalışmak istiyorum, İngilizcem ortalama. Kurs da alacağım bu yüzden dil bölümü okuyacağım fakat dil bölümü okuyup paramedik olabilir miyim, bu bana bir sorun çıkarır mı? Şu an okuduğum lise Anadolu lisesi bu paramedik olmama engel olur mu? Dil okuyacağım için sadece TYT'ye mi gireceğim yoksa AYT'ye mi paramedik TYT puanı ile alıyor çünkü. Nasıl olduğunu tam bilmiyorum.

Merhaba. Bu sene okulumuzda bölüm seçeceğiz ben paramedik olmak istiyorum fakat aklımda birkaç soru var: Ben Türkiye'de okuyacağım fakat yurt dışında çalışmak istiyorum, İngilizcem ortalama. Kurs da alacağım bu yüzden dil bölümü okuyacağım fakat dil bölümü okuyup paramedik olabilir miyim, bu bana bir sorun çıkarır mı? Şu an okuduğum lise Anadolu lisesi bu paramedik olmama engel olur mu? Dil okuyacağım için sadece TYT'ye mi gireceğim yoksa AYT'ye mi paramedik TYT puanı ile alıyor çünkü. Nasıl olduğunu tam bilmiyorum.
Sınava istediğiniz şekilde girebilirsiniz. Yani TM olup Sayısal bölüme bile yerleşebilirsiniz. Dil okumanız önemli değil. TYT'de yeterli puan alıp yerleşebilirsiniz. Sorunuzun bu kısmı problem değil. Burada asıl problem sizin paramedik okuyup yurtdışında çalışma durumunuz. Bunun için araştırma yapınız. Çünkü bu bölüme denklik vermeme gibi durumlar var. Yüksek ihtimal kabul görmez.

Sınava istediğiniz şekilde girebilirsiniz. Yani tm olup sayısal bölüme bile yerleşebilirsiniz. Dil okumanız önemli değil. TYT'de yeterli puan alıp yerleşebilirsiniz. Sorunuzun bu kısmı problem değil. Burada asıl problem sizin paramedik okuyup yurt dışında çalışma durumunuz. Bunun için araştırma yapınız. Çünkü bu bölüme denklik vermeme gibi durumlar var. Yüksek ihtimal kabul görmez.

Yurt dışında birinci dereceden akrabam bulunuyor bu yüzden okumak istiyorum. Denklik dediğiniz konu ne acaba tam bilgim yok?

Yurt dışında birinci dereceden akrabam bulunuyor bu yüzden okumak istiyorum. Denklik dediğiniz konu ne acaba tam bilgim yok?
Aldığın diplomanı gideceğin ülkede de kanıtlaman gerekiyor. Bu olaya denklik deniyor. Gittiğin ülkede o mesleği yapabilmek için bu gerekli. Bununla bile bitmiyor. Bazen denklik alsan bile ülkeye göre onların sınavına girmen gerekiyor. Paramedik için denklik alamazsın. Çünkü neredeyse hiçbir ülke daha donanımlı sağlık çalışanları dururken paramedik bölümüne denklik vermez. Bu yazdığımı mesleği küçümsemek diye algılama sakın. Onu demek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı