Dil bölümünde meslek kısıtlaması

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Aklıma takılan bir soru oldu. Mesela ben şimdi Dil Bölümünde olsam ve de sınava TYT-YDT çalışsam sadece Dil bölümü mesleklerine mi gidebilirim? Yani dil dışı bir mesleğe gidemez miyim?

Çünkü atıyorum Eşit Ağırlıkta böyle bir durum yok. Yine farklı farklı bölümler var, seçenek fazla, yani iş bulma olasılığın fazla.

Dilde tek şansın var. Yani ya adam akıllı çalışıp, iyi bir yeri tutturup güzel bir meslek sahibi olacaksın ya da başka şansın yok dil dışında çünkü hep dile çalıştın. Ama eşit ağırlıkta yine bir sürü meslek ve de iş bulma şansın fazla var.

Bu konuda böyle düşünüyorum ama yanlış mıyım acaba? Bilgili olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Dil bölümünde meslek az argümanına katılmıyorum. Bölüm sayısı çok az gibi gözükebilir ama en nihayetinde dil bilerek çıkıyorsun. Sadece üniversitede okuduğun bölümünün işini yapman gerekmiyor yan sektörlerde de dil bölümlerinden çıkış yaptığın diplomayla çalışabilirsin. Bir İngilizce öğretmeni olarak dil bilgimle öğretmenlik dışında sayısız meslek yapabilirim. Kendinizi geliştirmeye bakıyor en sonunda.

Geri
Yukarı