Dil okumak ile LGS'nin ilişkisi nedir?

Rat King

Picopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller ve iyi akşamlar. Bir arkadaşım var, dil okumak istiyor, dil üzerinden ilerleyeceğim diyor. Bana, hocasının eğer dil okumak istiyorsa Anadolu liselerinden birine girmesinin zorunlu olduğunu söylediğini söyledi. Bu doğru mu? Değilse nasıl yapacak? Çalışsın, kazansın demeyin. Sebebini de sormayın ama birtakım sıkıntılardan bu mümkün değil. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Herkese iyi sosyaller ve iyi akşamlar. Bir arkadaşım var, dil okumak istiyor, dil üzerinden ilerleyeceğim diyor. Bana, hocasının eğer dil okumak istiyorsa Anadolu liselerinden birine girmesinin zorunlu olduğunu söylediğini söyledi. Bu doğru mu? Değilse nasıl yapacak? Çalışsın, kazansın demeyin. Sebebini de sormayın ama birtakım sıkıntılardan bu mümkün değil. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Fen lisesinde ders çalışmaktan dille alaksı kalmaz benim gibi and daha iyi olur dili geliştirmek için ya da imkanı varsa özel o kadar.

Gideceği Anadolu lisesinde 10. sınıftan itibaren bölüm seçimi yaparken nasıl eşit ağırlık, sayısal ve sözel gibi bölümler varken ekstra olarak dil sınıfı açılıyor ve oraya gidecek. Oraya gidip temelini orada alması onu çok öne atacaktır ama bunu yapma şansı yok anca kendi imkanları ile hazırlanacaktır.

Fen lisesinde ders çalışmaktan dille alakası kalmaz benim gibi, Anadolu lisesi daha iyi olur dili geliştirmek için ya da imkanı varsa özel o kadar.

Hocam, peki Anadolu lisesine girmek zorunda mı? Yani eğer girmezse, ileride dile giremez mi? Arkadaşın ingilizcesi iyi, sadece bu konuda tereddütte.

Hocam, peki Anadolu lisesine girmek zorunda mı? Yani eğer girmezse, ileride dile giremez mi? Arkadaşın ingilizcesi iyi, sadece bu konuda tereddütte.
Girebilir. İleride onun önüne engel olacak bir durum yok.

Hayır girebilir ama kendini daha yavaş geliştirir ya da arkadaş ortamından geliştiremez.

Teşekkürler arkadaşlar, konu çözülmüştür. Cevaplayan herkese, özellikle @MRainb0w ve @Doruk Ulş LS adlı arkadaşlara teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir.

Rice ederim arkadaşına öğretim hayatında başarılar iyi sosyaller.

Hayır girebilir ama kendini daha yavaş geliştirir ya da arkadaş ortamından geliştiremez.
Bu yanlış bir yönlendirme. Tamamen kendi elinde olan bir durum eğer hedefine tamamen odaksa hangi okulda okuduğu fark etmez istediği bölümü ve başarıyı yakalayacaktır.

Son düzenleme:
Bu yanlış bir yönlendirme. Tamamen kendi olanda olan bir durum eğer hedefine tamamen odaksa hangi okulda okuduğu fark etmez istediği bölümü ve başarıyı yakalayacaktır.

Sanırım dediğimi anlamadınız fakat haklısınız benim de cümlemde yanlışım var ama geliştiremez demedim kendini ortama kaptırmazsa çok başarılı olur ya da takılsa bile orantıladığı sürece sorun olmaz.

Sosyal bilimler daha mantıklı diye biliyorum ilk 5 10 sosyal hariç diğerleri düşük puanlarla alıyor girebilir çalışmadan.

Geri
Yukarı