Dil seçenler nasıl çalışmalı?

361229

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben dil seçmeyi düşünüyorum ama yazılımda da kendimi geliştirmek istiyorum. Sayısal üzerinden mühendis olup işsiz kalmak yerine bunu tercih ettim. Hem dilim iyi hem de dilin yanında yazılım yapabilirim. Dil seçeceğim için dershaneye gitmeli miyim? Ağırlıklı olarak ne çalışmalıyım ve hangi dersleri göreceğim?

Arkadaşlar merhaba. Ben dil seçmeyi düşünüyorum ama yazılımda da kendimi geliştirmek istiyorum. Sayısal üzerinden mühendis olup işsiz kalmak yerine bunu tercih ettim. Hem dilim iyi hem de dilin yanında yazılım yapabilirim. Dil seçeceğim için dershaneye gitmeli miyim? Ağırlıklı olarak ne çalışmalıyım ve hangi dersleri göreceğim?
Eğer ingilizce seçtiyseniz ingilizcenizin iyi olması lazım. Eğer olursa şöyle bir şey yapabilirsiniz: Dili seçtiniz diyelim. Dil sınıfı da açıldı. Öncelikli olarak derslerinize iyi/verimli çalışmanız lazım. Sonra Üniversite kazandığınızda bazı yerlerde çoğunlukla boş vakitleriniz olacaktır. O boş vakitlerinizi de yazılıma ayırabilirsiniz.

Eğer ingilizce seçtiyseniz ingilizcenizin iyi olması lazım. Eğer olursa şöyle bir şey yapabilirsiniz: Dili seçtiniz diyelim. Dil sınıfı da açıldı. Öncelikli olarak derslerinize iyi/verimli çalışmanız lazım. Sonra Üniversite kazandığınızda bazı yerlerde çoğunlukla boş vakitleriniz olacaktır. O boş vakitlerinizi de yazılıma ayırabilirsiniz.
Hocam yaşıtlarımın üstünde bir ingilizcem var. Bu sene en kötü ingilizce notum 65di sanırım. Onunda 20 puanı bir soruyu doğru çözmüşüm ama yanlış yazmışım. Kelimelerin yerlerini yani. Hocada inatçıydı sanırım herkes aynı şekilde anlamış ama vermedi puan. Normalde en düşük puanım 82 falandı yani. Bir önceki sınav 100, şuan ki 92. Bilmiyorum yeter mi sizce?

Normalde en düşük puanım 82 falandı yani. Bir önceki sınav 100, şuan ki 92. Bilmiyorum yeter mi sizce?
İngilizce ise güzel. Yeterlidir. Zaten dil seçenler için ayrı bir sınav var diye biliyorum ben de. O yüzden pek sıkıntı çıkarmaz.

Şu ankiyle dildeki İngilizce aynı değil genel olarak. Yani çok emin konuşmamak lazım ama temel varsa yardımcı olacaktır tabii sana. Ben dilciyim ve sene başından beri full dil odaklı çok sıkı bir şekilde çalışıyorum. Kesinlikle başarı için hayatını bir miktar kısıtlaman lazım, her gün düzenli ve sıkı çalışman lazım. Bırakırsan tüm elde ettiğin bilgileri unutursun. Sürekli devam etmek lazım. Başka soruların olursa sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı