YKS'ye nasıl çalışmalı?

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar bu yıl 11.sinif olacağım. YKS'ye çalışmak için nasıl bir yol izlemeliyim? TYT yani 10-9 zayıf şu an da. Bugün bir temel matematik ve paragraf kitabı alıp okul başlayana kadar bitirmek istiyorum. Mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu yıl 11.sinif olacağım. YKS'ye çalışmak için nasıl bir yol izlemeliyim? TYT yani 10-9 zayıf şu an da. Bugün bir temel matematik ve paragraf kitabı alıp okul başlayana kadar bitirmek istiyorum. Mantıklı olur mu?

Yapacağın en mantıklı hareket olur. Yanında kimya ve fizik bitirebilirsen şahane olur.

Konuları bitirdikten sonra full soru ağırlıklı çalış. Çıkmışlar dahil.

Paragraf çözüp paragraf sorularına alış. Sınavın %90'ı falan paragraf. Tüm derslerde de temellerini at.

Sıkma canını yat tüm sene diğer sene yazın başlayıp halledersin.

Konu sahibi bu tip önerilere sakın aldırış etme. En doğrusunu yapıyorsun. Temel matematik ve paragraf kısmında sayısal ve sözel mantık temelini atmış olacaksın. Yanında fen derslerini de götürebilirsin. Ömür sermayesi ne kısa şeydir ki bu vakti çalışarak değerlendirebilene ne güzel...

Konu sahibi bu tip önerilere sakın aldırış etme. En doğrusunu yapıyorsun. Temel matematik ve paragraf kısmında sayısal ve sözel mantık temelini atmış olacaksın. Yanında fen derslerini de götürebilirsin. Ömür sermayesi ne kısa şeydir ki bu vakti çalışarak değerlendirebilene ne güzel...

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Fen bölümünü nasıl halledebilirim bir öneriniz var mı?

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Fen bölümünü nasıl halledebilirim bir öneriniz var mı?

TYT kısmı gayet hızlı bir şekilde hallolacaktır. Yeni tip soruları veren soru bankalarından bir tanesini edin. Yorumlama kabiliyeti çok önemli. Dolayısıyla saf konu yerine sorularla cebelleşmen daha iyi olacaktır. YouTube işine yarar.

Geri
Yukarı