Dil vs Sayısal

Yer
İstanbul
İngilizcem ve Almancam çok iyi fakat insanlar her geçen gün dil bölümünün önünün kapandığını söylüyor. Matematik harici diğer sayısal derslerim pek de kötü değil.
Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizcem ve almancam çok iyi fakat insanlar her geçen gün dil bölümünün önünün kapandığını söylüyor. Matematik harici diğer sayısal derslerim pek de kötü değil.
Ne yapmalıyım?

Bu sizin en olmak istediğinizle ilgili bir şey. Matematik hariç benim de tüm sayısal derslerim iyi ancak matematik her türlü bozuyor o yüzden dil bölümü seçeceğim ben. Zaten aşçılık okumak istiyorum bunun içerisinde köklü üslü sayılara ihtiyacım yok.
TYT'de bana puanımı yükseltmek için gereken bir ders bana göre.

Sayısal bölümünden mezun olanların iş bulma olasılığının diğer üç bölüme göre daha fazla olduğunu anlatmışlardı daha önceden bize bazı istatistiklerle rehberlik dersinde. Ayrıca gelecekteki hedeflerini, ilgini belirle. Ona göre mantıklı bir karar ver. Dil okumaya gerek olmayan bir meslek, tercümanlık örneğin, belirlersen sayısal okursun mesela. Bir meslek edinemezsen, bir yere gelemezsen İngilizce sertifikanı alıp tercüman olarak çalışabilirsin. Bu sadece basit bir örnek. İyi düşünüp belirlemen gerekiyor.

Hep hayalimdir. Hem sayısalı hem de dili eşit olarak görebileceğim bir alan. Öyle bir şey olsun direk giderim.
Bölümünüzü İngilizce okuyabilirsiniz. İngilizce diş hekimliği okuyorum ben şu an, 1. sınıfım. Ben de İngilizcemin iyi olduğunu düşünüyordum ilk derse, oryantasyon dersine kadar. Şimdi derslerimden çok İngilizce çalışıyorum.

İngilizcem ve Almancam çok iyi fakat insanlar her geçen gün dil bölümünün önünün kapandığını söylüyor. Matematik harici diğer sayısal derslerim pek de kötü değil.
Ne yapmalıyım?
Bana sorarsan dil bilmek sayısal bilmekten çok daha önemli... Ne kadar dil biliyorsan o sayıda kişisin demektir.. 😉

Bölümünüzü İngilizce okuyabilirsiniz. İngilizce diş hekimliği okuyorum ben şu an, 1. sınıfım. Ben de ingilizcemin iyi olduğunu düşünüyordum ilk derse, oryantasyon dersine kadar. Şimdi derslerimden çok İngilizce çalışıyorum.

Kendi soruna kendin cevap vermelisin. "Ben bunu yapabilir miyim" diye aklından geçir. Yapamayacağını düşünüyorsan bence hiç girişme. Bu arada @Kimse konuyla alakası yok ama nereden İngilizce çalışıyorsun?

Geri
Yukarı