Dil vs Sayısal

Yer
İstanbul
İngilizcem ve Almancam çok iyi fakat insanlar her geçen gün dil bölümünün önünün kapandığını söylüyor. Matematik harici diğer sayısal derslerim pek de kötü değil.
Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Karamurselee Grammar temelimi bir şekilde sağdan soldan öğrendim. Ara sıra Youtube'dan Etkili Pratik İngilizce ve İngilizce Konu Anlatımı - Özer Kiraz Youtube kanallarının videolarını izliyorum. Grammar eksiğim pek olmadığı için onlara pek uğramıyorum aslında ama güzel anlatıyorlar. Vocabulary eksiklerimi de Google Translate ve Cambridge Dictionary'den hallediyorum. İki kelime arasındaki nüans farklarını da Google'a yazıp birçok sayfadan inceleyerek öğreniyorum, en çok yaptığım şey bu.

İngilizcem ve Almancam çok iyi fakat insanlar her geçen gün dil bölümünün önünün kapandığını söylüyor. Matematik harici diğer sayısal derslerim pek de kötü değil.
Ne yapmalıyım?
İnan bana ingilizce ve almancan iyiyse kolay iş bulursun yurtdışında. Önündeki seçenekleri iyi değerlendir...

@Karamurselee grammar temelimi bir şekilde sağdan soldan öğrendim. Ara sıra YouTube'dan etkili pratik İngilizce ve İngilizce konu anlatımı - özer kiraz YouTube kanallarının videolarını izliyorum. Grammar eksiğim pek olmadığı için onlara pek uğramıyorum aslında ama güzel anlatıyorlar. Vocabulary eksiklerimi de Google translate ve cambridge Dictionary'den hallediyorum. İki kelime arasındaki nüans farklarını da Google'a yazıp birçok sayfadan inceleyerek öğreniyorum, en çok yaptığım şey bu.

Peki anladım, teşekkür ederim. Bu arada İngilizce seviyen nedir?

Ne yapmalıyım?
Dil bölümü için tanınmış bir üniversiteye(Boğaziçi, ODTÜ vs.) iş Bulma olasılığın artar. Normal bi üniversite okursan iş bulamayabilirsin. Boğaziçi yanlış bilmiyorsam 450 kusur puan istiyor.

Geri
Yukarı