Dilci birisine TYT tavsiyesi

RtRodi

Decapat
Daha fazla  
Meslek
ᴄᴏᴍᴘᴜᴛᴇʀ ᴇqᴜɪᴘᴍᴇɴᴛ ᴀɴᴅ ᴘʀᴏɢʀᴀᴍᴇʀ. ᴇᴠᴇɴ ᴇɴᴛʀᴇᴘʀᴇɴᴇᴜʀ
İyi akşamlar, başlıkta da yazdığım üzerine dilciyim ve YDT netlerimin toparlanması amacıyla sınava hazırlık sürecinde sadece YDT çalıştım ve hala beklediğim netlere ulaşmış değilim ve bir yandan da TYT çalışmam gerektiğinin farkındayım, yaptığım son TYT denemesinde "Türkçe 26, sosyal 10, matematik ve fen 2" şer net olmak üzerine bir sonuç aldım hedeflediğim net oranları "Türkçe 35, sosyal 15, matematik 15, ve fen 5". Geç kalmış olabilirim, farkında değilim YDT eksiklerimin üzerinde yoğunlaşmış durumdaydım ve hala hedeflediğim 75 Net'e ulaşmak için 7 net arttırmam gerekli, verdiğim netler tahmini kaç ayda tamamlanır ve ne zaman yogunlaşmaya başlamalıyım, verebileceğiniz her türlü tavsiyeye açığım.

Aynı zamanda AYT de girdim oradan da sözel denemeyi düşünüyorum bu yoğunlukta ona da çalışmalı mıyım ayrıca sorayım dedim.

İşi gücü bırak ve sayısala çalış. 10 15 net yapsan yeterli.
2.5 ay var 15 net çıkartırım sanırım değil mi bir de sosyal ve Türkçeye ne kadar yoğunlaşmalıyım kafamı kurcalıyor

Ne yapacaksın sözeli? Otur önce bir YDT'yi adam et. TYT kötü olsa yine kurtarırsın belki ama YDT kötü olursa kurtaramazsın. TYT için Türkçe sosyal ağırlıklı çalış. Oradan minimum 55 net yapmaya çalış. Kafan basıyorsa matematik fen seni çok öne atar. Basmıyorsa 1 2 matematik neyi için boşa zaman kaybetme. Fende bazı oturmuş konular var.(örnek: Optik) onlara çalışırsan 3 4 tane yaparsın fende. Onun dışında YDT ağırlıklı çalış.

2.5 ay var 15 net çıkartırım sanırım değil mi bir de sosyal ve Türkçeye ne kadar yoğunlaşmalıyım kafamı kurcalıyor
Türkçe 30 yapsan daha güzel olur ama işi gücü bırak sayısal çalış dediğim gibi. 68-75 net yeter YDT'de. Deneme çöz sadece ingilizce için. Şuan yapman gereken tek şey gece gündüz sayısal çalışman güzel bir puan için.

Ne yapacaksın sözeli? Otur önce bir YDT'yi adam et. TYT kötü olsa yine kurtarırsın belki ama YDT kötü olursa kurtaramazsın. TYT için Türkçe sosyal ağırlıklı çalış. Oradan minimum 55 net yapmaya çalış. Kafan basıyorsa matematik fen seni çok öne atar. Basmıyorsa 1 2 matematik neyi için boşa zaman kaybetme. Fende bazı oturmuş konular var.(örnek: Optik) onlara çalışırsan 3 4 tane yaparsın fende. Onun dışında YDT ağırlıklı çalış.

Matematik kafam yok bende acaba YDT ve TYT sözel üzerine yoğunlaşsam 5-7 net matematik ile ve güzel bir YDT-sözel neti ile sanırım güzel üniversiteleri tutturabilirim

Türkçe 30 yapsan daha güzel olur ama işi gücü bırak sayısal çalış dediğim gibi. 68-75 net yeter YDT'de. Deneme çöz sadece ingilizce için. Şuan yapman gereken tek şey gece gündüz sayısal çalışman güzel bir puan için.
Matematikten 10 ve üzeri bana hayal gibi geliyor açıkçası o kadar önemli mi? 😅

Matematikten 10-15 net çıkar. Maalesef dil için TYT matematik yapmak saçma bir şekilde oldukça öne geçiriyor.

Yani benden daha az YDT neti olmasına rağmen matematik 25net yapan biri önüme geçince anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı