Dilci birisine TYT tavsiyesi

İyi akşamlar, başlıkta da yazdığım üzerine dilciyim ve YDT netlerimin toparlanması amacıyla sınava hazırlık sürecinde sadece YDT çalıştım ve hala beklediğim netlere ulaşmış değilim ve bir yandan da TYT çalışmam gerektiğinin farkındayım, yaptığım son TYT denemesinde "Türkçe 26, sosyal 10, matematik ve fen 2" şer net olmak üzerine bir sonuç aldım hedeflediğim net oranları "Türkçe 35, sosyal 15, matematik 15, ve fen 5". Geç kalmış olabilirim, farkında değilim YDT eksiklerimin üzerinde yoğunlaşmış durumdaydım ve hala hedeflediğim 75 Net'e ulaşmak için 7 net arttırmam gerekli, verdiğim netler tahmini kaç ayda tamamlanır ve ne zaman yogunlaşmaya başlamalıyım, verebileceğiniz her türlü tavsiyeye açığım.

Aynı zamanda AYT de girdim oradan da sözel denemeyi düşünüyorum bu yoğunlukta ona da çalışmalı mıyım ayrıca sorayım dedim.
kanka her şeyi bırak sen ydt de nasıl 70+ net yaparım onu düşün. üstüne 10mat 5 fen 10+ sosyal ve 25+ türkçe yaparsan 25k altına girersin diye düşünüyorum. obp çok ileri veya geri atmaz cünkü kalabalık değil ydt

Matematikten 10-15 net çıkar. Maalesef dil için TYT matematik yapmak saçma bir şekilde oldukça öne geçiriyor.

Yani benden daha az YDT neti olmasına rağmen matematik 25net yapan biri önüme geçince anladım.
YDT çalışma yoğunluğumdan azaltıp matematiğe vermem şart sanırım peki bu sosyal ve Türkçe içinde geçerli midir en az sizce kaç net kafidir

YDT çalışma yoğunluğumdan azaltıp matematiğe vermem şart sanırım peki bu sosyal ve Türkçe içinde geçerli midir en az sizce kaç net kafidir.

Türkçe 28 üstü, sosyal 14-15 üstü yeter. Matematik 10-15 arası, fen kısmı toplam 5-6 tane olsa yeter de artar.

YDT için de 70 üstü hedefin olsun.

kanka her şeyi bırak sen ydt de nasıl 70+ net yaparım onu düşün. üstüne 10mat 5 fen 10+ sosyal ve 25+ türkçe yaparsan 25k altına girersin diye düşünüyorum. obp çok ileri veya geri atmaz cünkü kalabalık değil ydt
OBP 400, bende aynen o şeklide düşündüm 70+ nete 2.5 ay içerisinde sanırım ulaşıyorum

Türkçe 28 üstü, sosyal 14-15 üstü yeter. Fen kısmı toplam 5-6 tane olsa yeter de artar.
Teşekkürler o zaman çalışma yoğunluğunu matematik ve YDT üzerine dağıtayım haftada 2 veya 3 gün de TYT sözel koyarım.

OBP 400, bende aynen o şeklide düşündüm 70+ nete 2.5 ay içerisinde sanırım ulaşıyorum.

Ya son iki hafta sıkı çalışmayla 10-15 net arttıranlar var YDT'de. Yeterli çalışmayla 2,5 ayda rahat rahat üzerine çıkarsın.

YDT'yi bırakma ama TYT'yi de es geçme.

Ayrıca YDS ay sonu olması gerek.

Başvuruları kapanmadıysa YDS'ye sosyal üzerinden başvur sınava gir. YDT denemesi niteliği taşıyor.

OBP 400, bende aynen o şeklide düşündüm 70+ nete 2.5 ay içerisinde sanırım ulaşıyorum

Teşekkürler o zaman çalışma yoğunluğunu matematik ve YDT üzerine dağıtayım haftada 2 veya 3 gün de TYT sözel koyarım.
kanka son zamanlarda full ydt deneme çöz zaten kendine güven ingilizce kısmı biraz özgüven meselesi.

Ya son iki hafta sıkı çalışmayla 10-15 net arttıranlar var YDT'de. Yeterli çalışmayla 2,5 ayda rahat rahat üzerine çıkarsın.

YDT'yi bırakma ama TYT'yi de es geçme.

Ayrıca YDS ay sonu olması gerek.

Başvuruları kapanmadıysa YDS'ye sosyal üzerinden başvur sınava gir. YDT denemesi niteliği taşıyor.
Kendimi denemek adına mı gireyim diyorsunuz

kanka son zamanlarda full ydt deneme çöz zaten kendine güven ingilizce kısmı biraz özgüven meselesi.
Deneme kaynağım kalmadı da ne yapacağımı bilmiyorum 😅 bir soru bankası aldım sanırım 2-3 haftaya da YDT deneme takviyesi yapmam gerek.

Kendimi denemek adına mı gireyim diyorsunuz.

E tabii ki. YDS bir nevi Ytd'ni, n soru ağırlıklarının farklı olduğu versiyonu.

Örnek olarak YDT'de 1 metin toplam 5 soru boşluk doldurma varken YDS'de 2 metin 10 soru boşluk doldurma var.

Hem sınav ortamını önceden deneyimlemek, hem de ÖSYM'nin sorabileceği tarzları görmek için güzel bir olanak.

Ancak gördüğüme göre 24 Mart'ta olacak ve 15 Mart'ta başvuruları bitmiş. Konu daha erken açılaymış iyi olurmuş.

E tabii ki. YDS bir nevi Ytd'ni, n soru ağırlıklarının farklı olduğu versiyonu.

Örnek olarak YDT'de 1 metin toplam 5 soru boşluk doldurma varken YDS'de 2 metin 10 soru boşluk doldurma var.

Hem sınav ortamını önceden deneyimlemek, hem de ÖSYM'nin sorabileceği tarzları görmek için güzel bir olanak.

Ancak gördüğüme göre 24 Mart'ta olacak ve 15 Mart'ta başvuruları bitmiş. Konu daha erken açılaymış iyi olurmuş.
😅 Teşekkürler yine de ben YDS'yi tamamen unutmuştum çıkmış sorularını çözmem için ışık tutmuş oldunuz

Geri
Yukarı