Din ve Bilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ara eğer ki ülkemize çelme takılıyorsa neden bunların üstesinden gelemiyoruz?
Sen gelmiyorsun zaten bunlar geliyor. (y)
adiyaman-joh-tabur-komutanligindan-70-komando-afrine-dogru-yola-cikti.jpg

@Handsome Reis Evrim yok dediniz ve din ve bilimi yakın şeyler olarak bağdaştırdınız. Ama evrim yok diyerek bilime karşı gelmiş oldunuz. Ben de Müslümanım fakat bu tarz çelişkiler yok değil.
Evrim bir teoridir. Bilim de zaten teorilerden ve olgulardan oluşur, Kur'an ise bir olgudur. Bilimin olgu kısımlarıyla Kur'an örtüşür, teorik kısımlarıyla örtüşmeyebilir ayrıca her teori doğru değildir. Kur'an ise doğru ve gerçektir.

Benim dediğimi anlayamamışsınız ki. Evrim kesindir, kesinlikle olmuştur. Evrim Teorisi ise bu olayın nasıl olduğunu açıklamaya çalışan teoridir. Dediğimi sadece insanın evrimi vs. olarak algılamayın.

Yaratılışçı evrim teorisine bakın derim, evrim sadece Lamarck-Darwin görüşleri değildir.
Ayrıca din yanında bilim gelişmez diyen birisi Newton'un ilahiyat okuduğunu, Mendel'in rahip olduğunu ve daha nice örnekleri bilmeyen cahildir. İnandığınız değerler sizi başka yoldan alıkoymaz.
İnananın ne yaptığı değil dinin öğütlediği önemlidir. Bilimi önermeyen bir din de bilmiyorum ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı