Dini inanç konuları yasaklansın

Dini inanç konuları yasaklansın mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Herkese selamlar,
Öncelikle mesajım yöneticilere, sonra üyelere istek ve öneri olarak konu açmaktayım.
Forumda sürekli dini konuların açıldığını görüyoruz. Dini derken din bilgisi de paylaşılmıyor, inanç dışı konular açılıyor.
Biz müslümanlar olarak çok şükür inanan insanlarız. Aramızda inanmayanlar, kimi zaman dalga geçer gibi mesaj yazanlar da fazla var.
Herkesin dini inancına saygımız sonsuz. Fakat saçma sapan tanrı ve inanç konuları çok fazla baydı bizi ve şahsen çok aşırı rahatsızım bu tarz konulardan.
Teknoloji konusu açılsa 3-4 sayfa cevap oluyor ama nedense inanç konusu açılsa 15-20 sayfa (kilit yiyene kadar) millet döktürüyor.
Burası teknoloji forumu ise bu özelliğini korumalı diye düşünüyorum. Bu konu hakkında yönetim bizi ciddiye alırsa sevinirim.
Zira inancım hakkında bu forumda bir daha alaycı ve sorgulayıcı konu ve mesaj görürsem foruma bir daha girmeme kararı aldım.
Artık rica ediyorum inanç konuları forumda yasaklansın lütfen.
Düzenleme: Anket oluşturdum kullanıcıların görüşlerini de bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin dini inancına saygımız sonsuz. Fakat saçma sapan tanrı ve inanç konuları çok fazla baydı bizi ve şahsen çok aşırı rahatsızım bu tarz konulardan.
Buraya ben de katılıyorum. Geçen günlerde ''ölüm bir son mu'' diye bir konu vardı. Nerden bilelim biz? Hiç ölmedik ki.
Burası teknoloji forumu ise bu özelliğini korumalı diye düşünüyorum.
Buna katılmıyorum. Sürekli teknoloji de insanları bir süreden sonra bayar.

Türk halkı olarak zıt olduğumuz hiçbir konuda birbirimize saygımız ve tahammülümüz kalmamış. Siyaset, spor, inanç, kılık kıyafet gibi binlerce liste yaparım örnek vermek için. Daha AMD vs Nvidia konularında bile birbirine linç atmak için uğraşan yüz binlerce kitle var. Amaç? Yok.

Benim inanç ve siyaset olarak zıt düşüncede olduğum birçok arkadaşım var. Arkadaşlığımızın baki kalmasını sağlayan tek nokta ise birbirimizin özgür düşüncelerine saygılı olmamız. Gerektiğinde konuşuruz, tartışırız ama günün sonunda onun fikrine ben, benim fikrime o saygı duyar ve arkadaşlığımız bozulmayarak aksine daha da sıkılaşır.

İşte bunu yapamayan hiçbir insan ile ne tartışmaya girilir, ne bir şey konuşulur ne de arkadaş kalınır... Türk halkı olarak sınıfta kaldığımız ve bu kafada ilerlersek geçemeyeceğimiz bir ders olarak önümüzde utanç tablosu olarak kalacak bu sorun.

Hocam bende sizin gibi inançlı biriyim. Ama sırf görmek istemiyoruz diye insanların fikir özgürlüğünü kısıtlamanın manası yok. Rahatsız oluyorsak konuya girmeyiz, isteyen tartışır.

Ama dediğiniz gibi alaya alma meselesine bende bazen denk geliyorum. En iyisi raporlamak. Yetkililer uyarı verir ve mesajını siler yazan kişinin. Konu bu kadar basit aslında.

Ben de din konularının forumdan kaldırılması taraftarıyım ama sizin gerekçeniz saçma hocam. Herhangi bir hakaret veya alay etmeyi şikayet ederseniz zaten moderatörlerin gereğini yapacağını düşünüyorum.

Herhangi bir dini alaya almak veya kötülemek yanlış bence. Ama Tanrı var mı, ölümden sonra ne var gibi konuların sizin dininizle bir alakası yok. Sizi ilgilendiren bir durum da yok. Diğer insanların değerlerine hakaret etmeyecek şekilde isteyen istediğine inanır, istediği konuyu da sorgular. Sizin bu konuları üstünüze alınıp, saçma bulmanız da o arkadaşların inançlarına saygısızlık.

Yanlış anlaşılmasın hakaret veya alay içeren mesajları kesinlikle savunmuyorum. Ama düzgün bir üslup içerisinde "Tanrı var mı?" Gibi konularda bir sorun görmüyorum. Sizin de görme hakkınız yok.

Düşüncem ektedir.
1599044299274.png

Yasaklansın.

Yeni konular

Geri
Yukarı