Dini inanç konuları yasaklansın

Dini inanç konuları yasaklansın mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Tartışma çıkmadığı sürece beyin fırtınası olarak gayet değerli konular bence. Tabii her seferinde dinini savunanlar ve onların dinine hakaret eden arkadaşlar sayesinde konular amacından sapsa da çoğu zaman akıl açıcı konular oluyor.
Evet, böyle kişileri raporlamak lazım.

Ben tanri ile bir dusunce paylaşıyorum. Hicbir dini hedef almadan, konuya katmadan. Bu dusunce dinlerdeki tanrilardan farkli. Adam geliyor o konuyu dine cekiyor. N'apalim? Adamlar gelip bilim kategorisindeki konuyu bile dine çekiyor. Sinema kategorisinde bile gormustum.
Dikkat et de oralara çeken kişi sen olma. İnsanlar soruya cevap verirken, sırf Müslümanlar var diye "hevesim kaçtı" yazdığını da hatırlamıyorum sanma.

Tam olarak öyle olması gerekir, katılıyorum. Asıl nokta bu zaten; öyle yapmak yerine birbirlerine hakaret ve aşağılayıcı davranışlar sergileyerek konuyu uzatıyorlar.
Aynen öyle. Örneğin benim "Tanrı kendini neden göstermiyor?" başlıklı konudaki mesajıma denk geldiyseniz kimseye hakaret etmedim, saygı çerçevesinde somut kanıtlar sunmaya çalıştım, ne ben kimseye hakarette bulundum ne de kimse bana hakaret etti. İnsanların inandığı veya inanmadığı şey üzerinden kişiye hakaret etmek, kimsenin haddine değildir. Saygı çerçevesinde medeniyetle tartışmak, kişiyi zenginleştirir, kişiye katılımlarda bulunur ve sosyolojik artıları vardır, özgüven arttırır.

Aynen öyle. Örneğin benim "Tanrı kendini neden göstermiyor?" başlıklı konudaki mesajıma denk geldiyseniz kimseye hakaret etmedim, saygı çerçevesinde somut kanıtlar sunmaya çalıştım, ne ben kimseye hakarette bulundum ne de kimse bana hakaret etti. İnsanların inandığı veya inanmadığı şey üzerinden kişiye hakaret etmek, kimsenin haddine değildir.
Aynen öyle. Herkes düzgünce konuşurken "dinler saçmalıktan ibaret" diyen kişileri görünce sinirlerim atmıyor değil. Herkes Düzgünce ve mantıklıca, aynı zamanda da hiçbir ateistin inancına "saçmalıktan ibaret, bunların gerçek olmadığı çoktan ortaya çıktı" diye cevap vermezken birtakım kişilerin gelip bunu yapması üzücü.

Aynen öyle. Örneğin benim "Tanrı kendini neden göstermiyor?" başlıklı konudaki mesajıma denk geldiyseniz kimseye hakaret etmedim, saygı çerçevesinde somut kanıtlar sunmaya çalıştım, ne ben kimseye hakarette bulundum ne de kimse bana hakaret etti. İnsanların inandığı veya inanmadığı şey üzerinden kişiye hakaret etmek, kimsenin haddine değildir. Saygı çerçevesinde medeniyetle tartışmak, kişiyi zenginleştirir, kişiye katılımlarda bulunur ve sosyolojik artıları vardır, özgüven arttırır.
Aynen öyle. Herkes düzgünce konuşurken "dinler saçmalıktan ibaret" diyen kişileri görünce sinirlerim atmıyor değil.
İnsanlar bakış açısının değişkenlik gösterebileceğini anlamıyorlar. "Tek bir doğru var, o da benimki." kafasından çıkılmadığı sürece can sıkıcı yorumlar tezahür etmeye devam edecektir. Oysa insanlar birden fazla görüşün güzel bir şey olduğunu ve kendilerinin bile bu farklı görüşlere muhtaç olduğunu kavrayamıyorlar. Eğer sizin yanlışlarınızı ve eksiklerinizi gösteren biri yoksa, hep yerinizde sayarsınız. Asla fikirlerinizi geliştiremezsiniz, öncekinden daha iyi hâle getiremezsiniz.

O yüzden hepimiz muhtacız birbirimize ve en hastalıklı fikirlerin bile saygı görmeyi hak ettiğini, tek bir doğrunun olmadığını, her şeyin siyah ve beyaz kadar net olmadığını anladığımızda, bu tür sorunlar da kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Belki bugün değil, belki yarın değil ama mutlaka bir gün... :)

Hocam çok haklısınız.Dinimle dalga geçildiğinde çok üzülüyorum.Geçen Youtube'da Kanada Başbakanı Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutladı diye video vardı adam altına ''dinler saçmalıktan ibarettir'' yazmış.O yorumu atan adamı Youtube'da 3 kere gördüm hepsinde de videoyla alakasızca dine sallamış.Kardeşim senin görüşün bu çok saygılıyım da neden her yere yazman gerekiyor?Kanada Başbakanı da Müslüman değil herhalde ama saygılı olmasını hatta bayramını kutlamasını bile biliyor.Ülkenin bu halde olmasının da nedeninin bu olduğu kanaatindeyim.Kimse kimseye saygı göstermiyor.Aşırı derecede nefret var.

Yeni konular

Geri
Yukarı