Dinleri nereden araştırabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bence makale okumak da havalı gösteriyor. Makale de okumak yerine Diamond Tema izleyin.

Diamond Tema, Uçaktaki Ateist, Din ve Mitoloji gibi kanalları da izleyebilirsin. En azından kitabından, kaynağından, kendi tarihinden okuyorlar objektif olmadıkları yerde bile. Din kanalları izleyip, vaaz dinleyecek olsam camiye giderim. "Bu nedir, nasıldır, mantığa oturt." diyorsun, kutsal kitabından örnek veriyor. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yok, hocam. Videoya itirazım var. Bu videodakiler istisna.. Bu arkadaşlar, para kazanmanın kolay yolunu bulmuş sadece. Utanma duygularını ameliyatla aldırmışlar o kadar.

He ama Atatürk'ün "......Türk milleti zekidir." dedikten sonra arkasını dönüp, silah arkadaşlarıyla kahkaha attığına bahse varım. Buna katılıyorum.

Efem gerek çevremden gerek ülkemden milletimden inanın nesnel olgusal şimdi size tartışmasız gerçel olgusal ispat etmeyeyim özetle ABSTRACT geçeyim uzun sürmesin.

Milletin %90 %95'i Liboş Zübük, Parasal deneyini de yaptım ben bunun defalarca, Liboşa zübüğe siz ona laf anlatasıya kadar ananızı boyayıp da babanıza satarlar.

Nasıl Türk milleti gariptir her lafı kaldırmaz diye Neyzen tevfik dökmüşse mısralara, Bakma Mesnevide Mevlana bile aynısın konuyu işler, Oğlancı beytinde.

Yok, hocam. Videoya itirazım var. Bu videodakiler istisna.. Bu arkadaşlar, para kazanmanın kolay yolunu bulmuş sadece. Utanma duygularını ameliyatla aldırmışlar o kadar.

He ama Atatürk'ün "......Türk milleti zekidir." dedikten sonra arkasını dönüp, silah arkadaşlarıyla kahkaha attığına bahse varım. Buna katılıyorum.

Dinler gibi çok geniş bir konuda 4-5 tanecik akademik düzeyde başlangıç olabilecek kitap önerisine elitlik melitlik diyen sizsiniz. Hoş, dalgasına yazdığım Diamond şeyini ciddi yazan çıkınca öyle bir durum oluşuyor da ona da yapabileceğim bir şey yok.

Ne diyeyim, misal şunu mu diyelim, Seçim zamanı mı nedir ben olayı sosyokültürel demografik nesnel izah ediyorum, söylüyorum dediklerim de çıkıyor, Maraş'ın oylarını söylüyorum seçimin ne olacağı belli zaten, bunu anlamamak içinde artık iyice sıyırmış olmak gerek.

Diamond Tema dedin, inan bana kendisinin yayınlarını gördüm kardeşim, tamam o zaman listeme aldığım bir dergiyi okuyordum o yüzden ileri sardım sardım izledim, seçim zamanı yok şöyle kazanacağız da şu şu olacak da, bildiğin memleketten ülkeden haberi yok bildiğin resmen sudan çıkmış bir balık gibi de ahkam kesiyor.

O kadar metodolojik kafa patlatıyorsun, lakin tüm bunları bir kenara bırakıp sende sele kapılıp yok şöyle kazanacağız falanından ortalık ateşliyorsun.

Velhasıl kelam Diamond Tema bey oldu mu sana mortingen şitrayze?

@Estar Abi

Seninle alakası var mı onu da bilmiyorum, muhtemelen de yoktur yorumları sadece bir iki sayfaya kadar okudum, kanısın vardım iletiyi yazdım.

Olaya gelince, akademik makaleleri neden önerdiğime gelince.

Jüri onam sunulan makaleler bunlar, altlarına Doçentinden tut profesörüne kürsü başkanına artık heyet neyse o imzasın bir çakıyor.

sonra da o makalelerin özet bölümleri sonuç bölümleri giriş ve gelişme bölümleri, nesnel ve olgusal gerçek ifadeler önermeler olmak durumunda olunca?

haliyle o makaleler hem bütünlüğü kavrama açısından oldukça elverişli, hem de içerik boş değil oldukça doyurucu oluyor.

Dinler gibi bir hususta da buna ihtiyaç var, En basiti tarım ile olan ilişkisini silo stok ile olan ilişkisini, mimarisin pratikleri her şeyin bütün detayın akademik makalelerden apaçık yakalayabilirsin.

Ama kitaplarda bu mümkün değil.

Örneğin böylesin olayı nesnel ele alınca ben kendim bir görseller dizisi oluşturdum.

Buyur din dediğimiz şey tamamen bu görselden ibaret.

1688864235928.png

1688864264633.png

Dinler gibi çok geniş bir konuda 4-5 tanecik akademik düzeyde başlangıç olabilecek kitap önerisine elitlik melitlik diyen sizsiniz. Hoş, dalgasına yazdığım Diamond şeyini ciddi yazan çıkınca öyle bir durum oluşuyor da ona da yapabileceğim bir şey yok.

Ya ben delirmeyeyim de kim delirsin, kimler delirsin ey ahali? Koşun dostlar kurtarın beni..

Ne alaka elitlik? Ne alaka Diamon Tema? Şu forumda bir tane, bak bir kere bile şunu birisinin videosunu önermedim. Neden mi? Ateist de olsa anlayış farkı var diye. Bir tane bulamazsın. Senin yazına miselleme olarak yazdım bu son yazdığımı.

He ben izliyor muyum? Evet, izliyorum. Ben verilen kaynaklar için izliyorum. Ben Altay Cem Meriç de, Cemre Demirel de, Caner Taslaman'ı da izliyorum. Yeri geldiğinde Abdülaziz Bayındır'ı da. Bunların hepsi farklı bakış açısı kazanmak için.

Ben hiçbir zaman vaaz veren kanal önermedim, önermem de.. Oku derim. Kendin oku, kendin karar ver.

Kitap, okumayalım da ne okuyalım? Makale okumayalım da ne okumayalım mesela?

Ortaya Sana'a el yazmaları çıkıyor ve 2 tane profesör üzerinde akademik düzeyde, "Ya agalar şuralarda harf farklılıkları var. Şuralarda da farklı ayet var. Bakın bu tabloda günümüz ve eski arap alfabelerinin karşılaştırması var, bunlarda farklılıklar." diye harfi harfine makale yayınlayacak;

Birisi çıkıp, "Kankalar, Hristiyan Arami namazı diye bir şey var. Günümüz Müslüman kültüründeki namaz ile benzerlikleri.." diye makale yayınlayacak; ben de okumayacağım ya da önermeyeceğim öyle mi?

Ne önereyim mesela? "En zayıf hadis, tüm tarihi metinlerden daha güvenilirdir." diyen Altay Cem Meriç'i mi? Ya da Kur' an hariç hiçbir İslami kaynağı kabul etmeyen Cemre Demirel'i mi? Ya da en güzeli, 19 sistemine uygun olsun diye ayet atıp alan Edip Yüksel'i önereyim. O daha iyi. 🤣😂

Daha kendi inandığı dinin kutsal kitabını okumamış, okumuş ama anlamadan aciz olduğu için ''Şu kanal, bu kanal, o kanal... izle." diyenler, kanıtlamak için uyduruk bilgi yayanlara karşı "Elitiz biz." iddiamız olmamasına rağmen elit kalmıyor muyuz sence de? Elitliğin referans noktasını, toplumun geneli belirler. Ne sen, ne de ben belirleriz.

Son düzenleme:
Valla ben yaklaşık olarak 2 yıldır cezai ehliyet hususunda kafa patlatıyorum. Arkadaşla yaptığımız deneylerde de artık iyicene tatbik ettim baba.

Özetini söylüyorum.

Bir nokta var, Günümüzde bu noktayı aşmayan insan çevrende yok desek yeri.

O noktayı aştıktan sonra, ne gerekçe sunarsa sunsun ne bahanesi olursa olsun?

O insan sadisttir kötücüldür canidir mahlukattır.

Yani cahillikmiş cehaletmiş falan, hiç bahanesi yok bu işlerin.

Hani gerçekten köle mi pet mi? Yani bu adam gerçekten köleliği istiyor mu istemiyor mu? Bir başkasının pet hayvanı ( İnsanda bir başka insanın pet hayvanı olabilir ) olmak istiyor mu istemiyor mu?

Evet milletimiz sadece köle ve pet değil, aynı zamanda köle ve pet olmayı istemektedir.

Bu yüzdende onca tatbikten sonra arkadaşla anladık ki, hak ettikleri muameleyi milletimize yapmalıyız.

Ya ben delirmeyeyim de kim delirsin, kimler delirsin ey ahali? Koşun dostlar kurtarın beni..

Ne alaka elitlik? Ne alaka Diamon Tema? Şu forumda bir tane, bak bir kere bile şunu birisinin videosunu önermedim. Neden mi? Ateist de olsa anlayış farkı var diye. Bir tane bulamazsın. Senin yazına miselleme olarak yazdım bu son yazdığımı.

He ben izliyor muyum? Evet, izliyorum. Ben verilen kaynaklar için izliyorum. Ben Altay Cem Meriç de, Cemre Demirel de, Caner Taslaman'ı da izliyorum. Yeri geldiğinde Abdülaziz Bayındır'ı da. Bunların hepsi farklı bakış açısı kazanmak için.

Ben hiçbir zaman vaaz veren kanal önermedim, önermem de.. Oku derim. Kendin oku, kendin karar ver.

Kitap, okumayalım da ne okuyalım? Makale okumayalım da ne okumayalım mesela?

Ortaya Sana'a el yazmaları çıkıyor ve 2 tane profesör üzerinde akademik düzeyde, "Ya agalar şuralarda harf farklılıkları var. Şuralarda da farklı ayet var. Bakın bu tabloda günümüz ve eski arap alfabelerinin karşılaştırması var, bunlarda farklılıklar." diye harfi harfine makale yayınlayacak;

Birisi çıkıp, "Kankalar, Hristiyan Arami namazı diye bir şey var. Günümüz Müslüman kültüründeki namaz ile benzerlikleri.." diye makale yayınlayacak; ben de okumayacağım ya da önermeyeceğim öyle mi?

Ne önereyim mesela? "En zayıf hadis, tüm tarihi metinlerden daha güvenilirdir." diyen Altay Cem Meriç'i mi? Ya da Kur' an hariç hiçbir İslami kaynağı kabul etmeyen Cemre Demirel'i mi? Ya da en güzeli, 19 sistemine uygun olsun diye ayet atıp alan Edip Yüksel'i önereyim. O daha iyi. 🤣😂

Daha kendi inandığı dinin kutsal kitabını okumamış, okumuş ama anlamadan aciz olduğu için ''Şu kanal, bu kanal, o kanal... izle." diyenler, kanıtlamak için uyduruk bilgi yayanlara karşı "Elitiz biz." iddiamız olmamasına rağmen elit kalmıyor muyuz sence de? Elitliğin referans noktasını, toplumun geneli belirler. Ne sen, ne de ben belirleriz.

Geri
Yukarı