DirectX 12 - ilk Resmi bilgiler

GTX770M destekler heralde?

Google'a yazabilirsiniz. Destekleyen mimariler aciklandi. Nvidia'nin sitesinden ogrenebilirsiniz. Iciniz rahat olsun.

Çok doğru söylüyorsunuz sizin dediğiniz gibi ''Performans artışı diyorlar ama ben hissedemiyorum nedense...'' gtx 980ti ve fury x'i Direct12 de Rise of the Tomb Raider oyununda test etmişler performans kaybı var bu test doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama sizin fikirlerinizi de merak edeiyorum iyi günler.

OC3D :: Review :: Rise of the Tomb Raider DirectX 12 Performance Review :: 1080p Testing with AMD R9 Fury X and Nvidia GTX 980Ti

Son düzenleme:

Dx 12 iki şekilde performansa katkı sağlıyor. Birincisi CPU üzerinde ki bütün çekirdeklerin gücünden faydalanarak. Direct x 11'de oyunlarda işlemciniz 4 çekirdekli de olsa tek çekirdeğini kullanabiliyordu. Lakin Dx 12'de 4 çekirdeğin 4'ünden de faydalanabiliceğiz, eğer DX 11'de işlemciniz darboğaz yapıyoyorsa Dx12'de bu darboğaz olamayacak ama işlemcin zaten darboğaz yapmıyorduysa zaten bir faydasını göremezsin. İkincisi Dx 12 oyunlarda asynchronous shaders özelliğini getirmiş olması. Burada kabaca grafik işlemci işlem yaparken aralara gölge renderını da sıkıştıryor. Bu da verimlilik artışı yani FPS artışı sağlıyor ama bu özellik NVDİA kartlarında donanımsal olarak yok o yüzden bir performans artışı " 980 ti " bile olsa getirmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd kartlarında bu durum nasıl oluyor ? Nvidia ve Amd arasından hangisi iyi .Yani en alınabilecek kart hangisi önceden gtx 980ti ye karar vermiştim şimdi ise R9 fury x e geri döndüm yanlış mı yaptım acaba cevabınız için teşekkür ederim iyi günler.

Valla AMD tarafında işler daha iyi. GCN mimarisi Async Shaders özelliğini donanımsal olarak desteklediği için FPS artışı sağlıyor ama ortalık çok karışık. Testlere haberlere bakarak doğru karar vermek imkansız. Fury X iyi bir kart lakin mayıs ayında Pascal mimarisine sahip yeni nesil Nvidia x80 gelecek. O da en azından 980 TI kadar hızlı olacak en iyisi onu bekle. Yeni nesil daha iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle DX11'in temelinde 1 değil 2 çekirdek kullanımı vardır. Bunu firmalar kendi imkanları ile 4 çekirdek gibi rakamlara yükseltmeyi başarabiliyorlardı. Evet nVidia Asyns Shader desteklemiyor ama DX12'yi farklı okuma kodu kullanıyor. Yani DX12 ile GTX 980 TI performans artışı sağlıyor demek doğru olmaz. Zira DX12 oyunlar için şu an tam hazır değil. Ne AMD ekran kartıları, ne nVidia ekran kartları Ashes of Singularity haricinde bir performans artışı sağlıyor. HD 7970 ve R9 290 testlerine baktığımız zaman FPS'in Tomb Raider adlı oyunda 1-2 FPS geçtiğini, bazı kullanıcıların -10'a kadar FPS kaybettiğini görüyoruz. nVidia için de aynısı geçerli.
nVidia'nın DX12 teknolojisi hakkında biraz daha detay arıyorsanız bu makaleye bakabilirsiniz:
GeForce GTX Is Game Ready For Windows 10 & DirectX 12
GeForce GTX 980 Ti Battlebox
PLAY THE FUTURE | GeForce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…