Çözüldü DirectX 12 Ultimate nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

309999

Hectopat
Merhaba, DirectX12 Ultimate destekleyen bir ekran kartım var fakat bir türlü yükleyemedim. Sürüm 20H2'deyim ve sürücüler güncel. NVIDIA ekran kartı kullanıyorum. Sürüm "12_1" olarak gözüküyor ama bu sürüm DirectX12 olarak geçiyor, Ultimate değil. Nasıl yükleyebilirim? Teşekkürler.

Çözüm
Baktım. Henüz sürücü çıkmamış gördüğüm kadarıyla. DirectStorage ile birlikte 2021 İlkbaharında geleceği söylenmekte. Daha da bilgi topluyorum.

Sürücü sürümü 460.20 ile WDDM 2.9 gelecek. Muhtemelen sene bitmeden aramızda olur. 46x.xx sürümlerini beklemek lazım özetle.
2070S kullanıcısıyım, 460.20'yi indirip kurdum ancak dxdiag üzerinden WDDM hala 2.6 görünüyor ve xbox game bar'a baktığımda DX12 Ultimate desteklenmiyor yazıyor.

Windows'um orijinal, otomatik güncellemeler de açık, serverdan verilen en son güncellemeleri alıyorum yani. Sistem/Hakkında'dan baktığımda mevcut sürüm 1909 görünüyor.
Not: Bu mesajdan sonra tekrar el ile "güncellemeleri denetle" dedim ancak başka bir güncelleme gelmedi. 20H2 ile ilgili bir güncelleme rehberi buldum ancak onda da dosyayı c: sürücüsüne aktarıp CMD üzerinden ilgili kodu girdiğimde "Version mismatch" hatası aldım. versiyonlar arasında bir uyumsuzluk var ama tam olarak nedir çözemedim.
Microsoft'un kendi sitesindeki güncelleme aracıyla 20H2'ye geçtim ve sonunda DX12 Ultimate destekleniyor olarak görünüyor (Nvidia 460.20 driver) ancak WDDM hala 2.7 (2.9 olmadı) ama herhalde bu bir sorun teşkil etmiyordur. Desteğini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
WDDM bende de 2.9'a geçmedi hocam nedenini bilmiyorum, sonra beta driverı blender renderlarında sorun çıkarttığı için eskisine dönmek zorunda kaldım zaten. Windows versiyonunuzu sormamın sebebi ise sizin en az wddm 2.7 kullanıyor olmanız lazımdı ki geçmişsiniz.

1627500554858.png

12Ultimtimite : disabled/kapalı
WDDM 2.0 Zorunlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı