Çözüldü DirectX "an internal System error occured" hatasıı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrTurkuaz

Decapat
Daha fazla  
Eskiden çözülmüş tüm başlıkları denedim, farklı kaynaklardan baktım. Yok arkadaş yok çözülmüyor.
Log dosyalarını ve Process Monitor sonucunu içeri koydum sıkıştırıp Drive atarken sorun oluyordu, o yüzden böyle attım.
Şimdiden emeği geçecek arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
ResampleDmo.DLL dosyası System32 ve SysWOW64 altında bulunuyorsa silin. Ardından aşağıdaki rehberi uygulayıp sisteminizi yeniden başlatın. Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız ama bununla çözülecek gibi.

Biraz hızlandıralım işlemi.

Aşağıdaki dosyaların hepsini hem System32 hem SysWOW64 altından silin. Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız.

• xactengine2_2.dll
  • xactengine2_3.dll
  • xactengine2_4.dll
  • xactengine2_5.dll
  • xactengine2_6.dll
  • xactengine2_7.dll
  • xactengine2_8.dll
  • xactengine2_9.dll
  • xactengine2_10.dll
  • xactengine3_0.dll
  • xactengine3_1.dll
  • xactengine3_2.dll
  • xactengine3_3.dll
  • xactengine3_4.dll
  • xactengine3_5.dll
  • xactengine3_6.dll
  • xactengine3_7.dll

Aynısını aşağıdaki dosyalar için de yapın.

• XAudio2_0.dll
  • XAudio2_1.dll
  • XAudio2_2.dll
  • XAudio2_3.dll
  • XAudio2_4.dll
  • XAudio2_5.dll
  • XAudio2_6.dll
  • XAudio2_7.dll
  • XAPOFX1_0.dll
  • XAPOFX1_1.dll
  • XAPOFX1_2.dll
  • XAPOFX1_3.dll
  • XAPOFX1_4.dll
  • XAPOFX1_5.dll

Veya direkt olarak bu konudaki tüm dosyalar için aynısını yapın. Toplu olarak DLL indirdiğiniz için birçoğu sorunlu çıkacak muhtemelen.

Dostum eline emeğine sağlık. Çok sağ olasın.

Sonradan bu formu okuyacak arkadaşlar için yazıyorum bunu:
Burada yaptığım işlemleri bölük bölük önceden yapmıştım ancak bir arada yapınca sanırım düzeldi.

Ve bu konu hakkında Regedit üzerinden sanırım DirectX'in version koduydu onu değiştiriyordunuz neden bilmiyorum ama birçok kişi bu şekilde düzeliyor diye forumlarda yazı yazmıştı bunu zaten yorumlara bakarsanız da göreceksiniz işe yaradı diyen çok az bir kesim var.

Aynısını aşağıdaki dosyalar için de yapın.

• XAudio2_0.dll
  • XAudio2_1.dll
  • XAudio2_2.dll
  • XAudio2_3.dll
  • XAudio2_4.dll
  • XAudio2_5.dll
  • XAudio2_6.dll
  • XAudio2_7.dll
  • XAPOFX1_0.dll
  • XAPOFX1_1.dll
  • XAPOFX1_2.dll
  • XAPOFX1_3.dll
  • XAPOFX1_4.dll
  • XAPOFX1_5.dll

Veya direkt olarak bu konudaki tüm dosyalar için aynısını yapın. Toplu olarak DLL indirdiğiniz için birçoğu sorunlu çıkacak muhtemelen.
ResampleDmo.DLL dosyası System32 ve SysWOW64 altında bulunuyorsa silin. Ardından aşağıdaki rehberi uygulayıp sisteminizi yeniden başlatın. Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız ama bununla çözülecek gibi.

Kısacası bu ikisini yapın yeterli

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı