Çözüldü DirectX "an internal System error occured" hatasıı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrTurkuaz

Decapat
Daha fazla  
Eskiden çözülmüş tüm başlıkları denedim, farklı kaynaklardan baktım. Yok arkadaş yok çözülmüyor.
Log dosyalarını ve Process Monitor sonucunu içeri koydum sıkıştırıp Drive atarken sorun oluyordu, o yüzden böyle attım.
Şimdiden emeği geçecek arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
ResampleDmo.DLL dosyası System32 ve SysWOW64 altında bulunuyorsa silin. Ardından aşağıdaki rehberi uygulayıp sisteminizi yeniden başlatın. Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız ama bununla çözülecek gibi.

Log dosyasında C:\Windows\system32\xactengine2_0.dll konumda yüklenmemiş olarak gözüküyor fakat belki yine elle DLL atılmış olabilir. Elle DLL attınız mı bu konuma? Attıysanız silin, offline sürümünü çalıştırmayı deneyin DirectX'i.

Olmazsa bu konudaki DLL'lerden herhangi birini System32'ye ya da SysWOW64'e internetten DLL indirip attınız mı? Attıysanız silin tekrar DirectX'i çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

en son yaptığım değişiklik buydu.
Log dosyasında C:\Windows\system32\xactengine2_0.dll konumda yüklenmemiş olarak gözüküyor fakat belki yine elle DLL atılmış olabilir. Elle DLL attınız mı bu konuma? Attıysanız silin, offline sürümünü çalıştırmayı deneyin DirectX'i.

Olmazsa bu konudaki DLL'lerden herhangi birini System32'ye ya da SysWOW64'e internetten DLL indirip attınız mı? Attıysanız silin tekrar DirectX'i çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
Elimle bir kaç değişiklik yapmıştım fakat yine işe yaramamıştı. dediğiniz offline sürümü indirdim bunu ne yapayım?

Yaptığınız değişiklik elle DLL dosyası atmaksa bu yanlış. Elle atılmış DLL varsa onu attığınız yerden silin sonra offline sürümünü çalıştırın.

Offline DirectX'i kurarken kuracağı yeri seçmeniz gerek, masaüstüne yeni bir klasör oluşturup onun içine kurdurtmasını sağlayabilirsiniz sonra klasörün içindeki dxsetup dosyasını çalıştıracaksınız ve sorunsuz kurulup kurulmadığına bakacaksınız.

Şimdi de aynısını xactengine2_1.dll dosyası için yapın. Yine System32 ve SysWOW64 altından silin.

Sorunlu dosyaların sayısına bağlı olarak birkaç kez yapmanız gerekebilir bu rapor alma işlemini, haberiniz olsun şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı