Direksiyon set yapımında Arduino'ya çıkarılır bir kablo nasıl yapılır?

yusufkrkmz1146

Hectopat
Daha fazla  
Arduino leonrado ile evde direksiyon seti yapmak istiyorum daha önce 900 whell programı ile direksiyonu birleştirip direksiyon yaptım vites olarak da oyun kolu ile programlar aracılığı ile 1 2 3 4 5 6 vites bir vites yaptım tahtadan ama bunu kurması aşırı zaman alıyordu ve takılmalar olabiliyordı direksiyonda çünkü internet ile bağlantılı bende sizden yardım istiyorum direksiyonu çok turlu potansiyometre ile yap diyen var normal pot ile yap dişli sistemi ile 900 derece yap diyen var ve encoder ile yap diyen var fiyatlara baktığımda aşırı pahalı yazıcı fiyatları 50 60 70 lira eski yazıcıdan sökebilirim ama her yazıcıda encoder olur mu yani çok eski olsa da bir diğer sorum vites ve pedal yapacağım ama bunları kablolama olarak Arduino'ya gidecek ama çok dağınık gözükecek sök taklk bir şekilde yani virtesi ve pedalları direksiyondaki Arduino'ya çıkarılır bir kablo nasıl yaparım ya da yapılır mı? Bir diğer sorum ise arıtıcı motoru var elimde bu motoru kullanarak fpp yapabilir miyim? İçini söktüm rulmanı aldım ve su temizleyen kısmını attım yani şu an şaft gibi bir şeyye ama motorda sadece kırmızk ve siyah kablo var sinyal olarak nasıl bağlarım? Eğer oluyorsa?

Dosya Ekleri

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    5,5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı