Arduino ile FFB direksiyon seti nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Ma'at
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 15B
Arduino'dan almak daha iyi, çünkü öbür türlü kablo sayısı artıyor. O zaman direkt PSU beslesin Arduino'yu :). VCC kanalından. Ama USB varken gereksiz.
E peki PC ile nasıl haberleşecek USB olmazsa? :D

PSU'dan beslemesi daha mantıklı olur eğer yerde duracaksa PSU. Arduino'yu boşuna yormamış olur hem.

Son 2 gündür araştırıyorum, nasıl yapabileceğime dair plan oluşturuyorum. Ondan önceki günlerim boş geçti maalesef. Bugün birkaç parça satın aldım, gelmesini bekliyorum.

İlk olarak alttaki videodaki gibi denemelik bir şey yapabilirim. Sonrasında eksik parçaları da alıp güzel bir iş çıkarmayı düşünüyorum. Rehber hazırlamaya çalışayım mı? Ne dersiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığım şeyler:
  • Arduino Leonardo
  • BTS7960B motor sürücü
  • Biraz kablo
  • Biraz Switch
  • Biraz buton
  • 5 adet 10K potansiyometre

Son 2 gündür araştırıyorum, nasıl yapabileceğime dair plan oluşturuyorum. Ondan önceki günlerim boş geçti maalesef. Bugün birkaç parça satın aldım, gelmesini bekliyorum.

İlk olarak alttaki videodaki gibi denemelik bir şey yapabilirim. Sonrasında eksik parçaları da alıp güzel bir iş çıkarmayı düşünüyorum. Rehber hazırlamaya çalışayım mı? Ne dersiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aldığım şeyler:
  • Arduino Leonardo
  • BTS7960B motor sürücü
  • Biraz kablo
  • Biraz Switch
  • Biraz buton
  • 5 adet 10K potansiyometre
İki yöntemi de denedim. O çok turlu potu almayın. Encoder gerekiyor FFB için. Aynı zamanda yazıcı varsa oradan sökebilirsiniz. Benim Arduino hata veriyor. Bir sorun var. :D

400'lük encoder alınır mı? 1000'lik ciddi anlamda bulunmuyor.

AliExpress'ten baktım ve 1000 ppr alınabilir gibi geldi. Eğlence için ufak bir easter egg de koymuşlar 😡

Ücretsiz kargo Gönderim ücreti.png

En son belirttiğim parçalar dışında henüz bir şey almadım ancak para biriktirdim. Encoder harici için para hazır gibi.

Gerçi geliştirmeye de müsait olur sanırım. 400 yetmez ise ileride 1000 alırım. O zaman 400 alayım.
AliExpress'te indirim dönemlerini koklayın ve mobil uygulamasından kupon kardeşliği vs. ile arkadaşlarınızı ya da bot hesabınızı kaydettirip kupon alın. Bazen 60-70 TL değerinde kuponlar veriyor. İndirim dönemlerinde çok sağlam indirimler olabiliyor.

Bu videodaki sistem gayet güzeldir. Eğer bir sorun yaşarsanız kendi Discord adresleri var ve çok yardımcı oluyorlar. Ayrıca her akşam sohbet ederek istediğinizi sorabiliyorsunuz. Destek konusunda zerre sıkıntısı olmayan, F/P bir sistem.

Geri
Yukarı