Direksiyon seti yapmak

Hocam DFGT baktım da hiç bulamadım bulunduğum ilde.
FF zorunlu değilse çok daha kolay ve ucuz oluur, sonradan da eklenebilir. Yani şöyle, FFB ekstradan motor, motor sürücü ve güç kaynağı istiyor. Motorlu encoder alırsan, motora güç bağlamadan öyle de kullanabilirsin bir süre :), keyif alırsın. Sonra da takarsın diğer şeyleri.

İyide hocam ürünün dandik veya arızalı olup olmayacağını nereden bileceğim?
Elinize ulaştığında tıpkı e-ticaret sitelerindeki gibi ürünü onaylama özelliği var. Bu sayede kazık yemiyorsunuz. Bunun içi yanlış hatırlamıyorsam %10 komisyon ödüyordunuz.

Bu arada motorlarını beğenmezseniz vs. internette parçalarını değiştiren çok kişi var. Bu sayede beğenmediğiniz bir şey olursa direkt daha güzel hale getirilebilirsiniz.

Bir şeyi unutmuşsun. 20 tane M3 cıvata.

Evet bilmiyorsunuz. Servo base içinde motor olan bir sistem. Eğer ffb istenmiyorsa @Akif9748'in yaptığı sistem gayet ideal ve uygun. Ayrıca önceki mesajlarınızda direksiyonu nereye takacak gibi saçma sapan bir şey söylemişsiniz. O direksiyonlarında vida yerleri var. O yerlere uygun bir adaptör tasarlayabilirse bal gibi direksiyon takabilir. Keşke araştırıp gelşey mişsiniz.

Keşke siz araştırıp gelseymişsiniz buraya. İlk atılan yorumlardan birinde sadece direksiyon yapımı atıyorlardı, ben de onlara Servo Base olmadan bir yere takamazsınız o direksiyonu dedim ve ben @Akif9748'in yaptığı sistemi görmedim ve ona bir şey demedim.

Bak çoğu kişinin bilmediği bir taktik veriyorum. İhtiyacın olan bir adet direksiyon ve ya yoğurt kabı. Bir adet telefon ve bir adet klavye. Videoyu aşağı bıraktım. Klavyeyi ayağının altına al boşluk tuşuna fren numpad kısmındaki 0 tuşuna gazı ayarla. Direksiyon 900 derece herhangi bir sapması yok. İstediğin kadar çevir 0 noktası hep sabit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bak çoğu kişinin bilmediği bir taktik veriyorum. İhtiyacın olan bir adet direksiyon ve ya yoğurt kabı. Bir adet telefon ve bir adet klavye. Videoyu aşağı bıraktım. Klavyeyi ayağının altına al boşluk tuşuna fren numpad kısmındaki 0 tuşuna gazı ayarla. Direksiyon 900 derece herhangi bir sapması yok. İstediğin kadar çevir 0 noktası hep sabit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sence biz niye öyle yapmıyorduk?
Çünkü gaz ve fren hassas olmuyor, hem de hiç olmuyor.
@NothingGood baskı nasıl gidiyor? Evde değilim, sen bence konuyu aç, @Akif9748 ile Discorddan görüştük de. Baskıları çek, gelince bana baskılar atarım resmini.

Sence biz niye öyle yapmıyorduk?
Çünkü gaz ve fren hassas olmuyor, hem de hiç olmuyor.
@NothingGood baskı nasıl gidiyor? Evde değilim, sen bence konuyu aç, @Akif9748 ile Discorddan görüştük de. Baskıları çek, gelince bana baskılar atarım resmini.
Daha kalibrasyonlar tam bitmedi :D. Bitince açarım elbette.

Hayır, o fiyatı da etmiyor zaten.
Tutarı değişken, en az 120, herşey baskıdan çıkacaksa:
Pedaller 100 TL baskı.
Arduino + Potlar = 65
Encoder 120.
Böyle çok uğraştırmaz, rehber de var zaten forumda, @Affansen hocam yazmış:
Yardım gerekirse burdayız hep.
Hocam ps için uygun mu?

Geri
Yukarı