Direksiyon sınavı zor mu?

Bizim peder biraz pinti vermiyor arabayı çokta öğretmiyor hayırlısı olsun bakalım.

Çoğu kişi onu dert et diyor. Umarım geçebilirim.
Direksiyon dersinden önce 1 kez bile araba sürmeden tekte geçmiştim, parklar rahat oluyor. Sonuçta ezberliyorsun. Sinyaller sıkıntı ve ezber işi değil, benim pratiğim olmadığı için sıkıntılı gelmiş olabilir ama zaten sinyalden hata yapma hakkın da yok.

Direksiyon dersinden önce 1 kez bile araba sürmeden tekte geçmiştim, parklar rahat oluyor. Sonuçta ezberliyorsun. Sinyaller sıkıntı ve ezber işi değil, benim pratiğim olmadığı için sıkıntılı gelmiş olabilir ama zaten sinyalden hata yapma hakkın da yok.
Biliyorum sinyal kırmızı çizgi, sağ olun hocam yine de.

Peki sınavda sürülen arabayı kaldırmak falan kolay mı? Bizim doblomuz var, onu sürdüğüm zaman arada kavrama noktasını bulamadığım oluyor, ve ya sert kaldırdığım. Debriyajı biraz ağırmış galiba diğer arabalara göre.

Peki sınavda sürülen arabayı kaldırmak falan kolay mı? Bizim doblomuz var, onu sürdüğüm zaman arada kavrama noktasını bulamadığım oluyor, ve ya sert kaldırdığım. Debriyajı biraz ağırmış galiba diğer arabalara göre.
Genelde araçlar Clio veya i20 oluyor. Bu araçları sürdüm ve kaldırmaları kolaydı. Benimde yarın ilk dersim girdikten sonra yazarım yine buraya.

Peki sınavda sürülen arabayı kaldırmak falan kolay mı? Bizim doblomuz var, onu sürdüğüm zaman arada kavrama noktasını bulamadığım oluyor, veya sert kaldırdığım. Debriyajı biraz ağırmış galiba diğer arabalara göre.

Kolay ve rahat. Tek sıkıntısı yokuş çıkarken gazı köklesen de arabanın hızlanmaması. Onun için de vitesi azaltıp yükseltmek gerekiyor.

Merhaba, yarın direksiyon dersi başlıyor. Araba sürmeye aşina biriyim fakat çok fazla trafikte direksiyon başına geçmedim. Direksiyon dersleri haftada kaç gün oluyor? Bir de her ders kaç dakika? Direksiyon sınavı zor mu? Kime sorsam tekte geçmenin çok zor olduğunu söylüyorlar.
Ben bu yıl temmuz ayında aldım.Araba sürmeye aşinalığım vardı direksiyon dersleri de toplam 14 saat yapılıyordu.Artık alıştığımdan hızlı hızlı yapıyordum sınav da 20dk sürmedi.Ders saatleri de kurstan kursa değişiyor

Bizde de doblo var kavrama noktasına insan bir süre sonra alışıp rahat kaldırıyor fakat kurstaki araçlar debriyajı kaldırmaya başladığınız anda otamatik kalkıyor

Arabada yokuş kalkış desteği yoksa sıkıntı olabilir. Benim ehliyet aldığım arabada yoktu ( kaza sonrası bozulmuş sonra da yaptırmamışlar) sınavın büyük bir kısmı da yokuşta geçiyor bizim burada sınav zamanı önüme gelen 2-3 acemi arkadaş sinir etmişti neredeyse stop edecektim ( yokuşta 2 tane kırmızı ışık var önüme geçip duruyorlar ve bende onlar her durduğunda debriyaj ile kalkmak zorunda kalıyordum yokuş kalkış desteği olmadığı için) ayrıca paralel parka dikkat edin 1mm yüzünden ilk sınavımda beni bırakmışlardı lastik tamamen içerisinde olmalı. Sınav zamanı sakin olmaya çalışın hoca ile sohbet etmeye çalışın çok keyifli ve kolay oluyor sınav o zaman. Benim şansıma 2 seferde de uyuz bir sınav hocası vardı ne varsa en detayına kadar sordular, böyle olduğu zaman her şeyi sen anlat susup sınavı başlatıyorlar hemen. Bir de sınav zamanı gelen hocanın da önemi var 2. sınavımda gelen hoca hiç konuşmadı ben kendim bir şeyler sorup konu açmaya çalışınca da susturdu beni, tersledi. İyi bir hoca gelirse ve stres yapmazsan tek seferde alabilirsin kolayca.

Ben dün geçtim sınavı komisyoncu iyiyse birde sınav alanı iyiyse rahat alırsın benimki aşırı kötüydü ve bu arada inşallah geçmişsindir

Yeni konular

Geri
Yukarı