Diren boğaziçi hashtaginde yanlış savunmalar

1613989610653.png
1613989599157.png
1613989645556.png
1613989646475.png

Dosya Ekleri

• 1613989609999.png
    1613989609999.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 18
Sizin haklarınız var ama bizim var mı? Haklarımızı elde edene kadar her yerde bahsederiz. Sizin gibi normal ne demekmiş? Gizlenerek yaşamayacağız. Herkes de aynı değil bu arada. Siz sadece nefret etmek istiyorsunuz.

Arkanıza bilimi alarak ne kadar ileriye gidebilirsiniz ki? Bayrak öncesi gay olan delikanlı gibi gay idi. Onlar gen Z ve günümüz feministleri (sizler) kadar şımarmadılar. Bir çenenizi kesin oturun aşağıya.

Yemin ediyorum çıldıracağım. Heteroseksüeller neden ses çıkarmıyor eylem yapmıyor nasıl bir argüman? Heteroseksüel erkeklerin kaçı LGBTQ bireylerin yaşadıklarını yaşıyor?

Bakın bu insanların varlığı sorgulanıyor. Varlığı. Tecavüze uğruyorlar, işkenceye uğruyorlar, aileleri anne babaları tarafından aşağılanıp öldürülüyorlar. Hayatınızda hiç böyle hislerle karşı karşıya kaldınız mı? Sarışınsınız diye aileniz sizi odanıza kilitledi mi senelerce mesela? Kulağınız kepçe, saçınız kıvırcık diye yerlerde sürüklenip, aç bırakılıp, şiddet gördünüz mü? Her gün anne babanız ve toplum tarafından nasıl cehennemde yanacağınıza dair vaazlar dinlediniz mi? Hayal etmeye çalışın şu insanların yaşadıklarını.

Her yerde çıkıp "homoseksüellik normaldir, transseksüellik normaldir" diye bağırmak zorundalar. Seslerini çıkarmak zorundalar. Kendisini ucube, şeytan hissetmek zorunda bırakılan LGBTQ bireylere ulaşıp destek olmak için, bunu dile getirmek zorundalar. Topluma varlıklarını kabul ettirmek için, bunu yapmak zorundalar. Çıkıp bas bas bağıracaklar "biz buyuz, normaliz, bizi kabul edeceksiniz" diye.

Siz "ben LGBTQ destekliyorum ama sessiz olun" dediğiniz anda, bu insanları desteklemeyen, günahkar ilan edenlerden bir farkınız yok. Toplumun bunları duymaya ihtiyacı var.

Sokak ortasında soyunan, taşkınlık yapan bir kesim var mı var evet, tepkinizi onlara gösterin. Bütün LGBTQ dünyasına değil. Kendinize gelin. İnsanların temel hak ve özgürlükleri hakkında bu kadar kolay yorum yapmayın.

Yemin ediyorum çıldıracağım. Heteroseksüeller neden ses çıkarmıyor eylem yapmıyor nasıl bir argüman? Heteroseksüel erkeklerin kaçı LGBTQ bireylerin yaşadıklarını yaşıyor?

Bakın bu insanların varlığı sorgulanıyor. Varlığı. Tecavüze uğruyorlar, işkenceye uğruyorlar, aileleri anne babaları tarafından aşağılanıp öldürülüyorlar. Hayatınızda hiç böyle hislerle karşı karşıya kaldınız mı? Sarışınsınız diye aileniz sizi odanıza kilitledi mi senelerce mesela? Kulağınız kepçe, saçınız kıvırcık diye yerlerde sürüklenip, aç bırakılıp, şiddet gördünüz mü? Her gün anne babanız ve toplum tarafından nasıl cehennemde yanacağınıza dair vaazlar dinlediniz mi? Hayal etmeye çalışın şu insanların yaşadıklarını.

Her yerde çıkıp "homoseksüellik normaldir, transseksüellik normaldir" diye bağırmak zorundalar. Seslerini çıkarmak zorundalar. Kendisini ucube, şeytan hissetmek zorunda bırakılan LGBTQ bireylere ulaşıp destek olmak için, bunu dile getirmek zorundalar. Topluma varlıklarını kabul ettirmek için, bunu yapmak zorundalar. Çıkıp bas bas bağıracaklar "biz buyuz, normaliz, bizi kabul edeceksiniz" diye.

Siz "ben LGBTQ destekliyorum ama sessiz olun" dediğiniz anda, bu insanları desteklemeyen, günahkar ilan edenlerden bir farkınız yok. Toplumun bunları duymaya ihtiyacı var.

Sokak ortasında soyunan, taşkınlık yapan bir kesim var mı var evet, tepkinizi onlara gösterin. Bütün LGBTQ dünyasına değil. Kendinize gelin. İnsanların temel hak ve özgürlükleri hakkında bu kadar kolay yorum yapmayın.
Kendilerini ucube gibi göstermeye çalışırlarsa insanların onları ucube olarak görmesi normal bir durum değil mi? "NORMAL" davranan bir LGBTQ bireyi gördüğümde dikkatimi dahi çekmiyor, aynen hetero bir birey gibi. Ancak LGBTQ bireyi olduğunu göstermek için kendini yırtan, demediğini bırakmayan bireylere saygım sıfır, kim olursa olsun.

Kendilerini ucube gibi göstermeye çalışırlarsa insanların onları ucube olarak görmesi normal bir durum değil mi? "NORMAL" davranan bir LGBTQ bireyi gördüğümde dikkatimi dahi çekmiyor, aynen hetero bir birey gibi. Ancak LGBTQ bireyi olduğunu göstermek için kendini yırtan, demediğini bırakmayan bireylere saygım sıfır, kim olursa olsun.
Çoğunluk zaten normal yaşamlarını sürdürüp normal bir şekilde protestolarını gerçekleştiriyor. Radikalleri genele vuruyorsunuz.

Çoğunluk zaten normal yaşamlarını sürdürüp normal bir şekilde protestolarını gerçekleştiriyor. Radikalleri genele vuruyorsunuz.
Radikal olmayan LGBTQ savunucusu göremiyorum maalesef, umarım bir gün görebilirim de bu LGBTQ tatışmaları biter.

Yemin ediyorum çıldıracağım. Heteroseksüeller neden ses çıkarmıyor eylem yapmıyor nasıl bir argüman? Heteroseksüel erkeklerin kaçı lgbtq bireylerin yaşadıklarını yaşıyor?

Her yerde çıkıp "homoseksüellik normaldir, transseksüellik normaldir" diye bağırmak zorundalar. Seslerini çıkarmak zorundalar. Kendisini ucube, şeytan hissetmek zorunda bırakılan lgbtq bireylere ulaşıp destek olmak için, bunu dile getirmek zorundalar. Topluma varlıklarını kabul ettirmek için, bunu yapmak zorundalar. Çıkıp bas bas bağıracaklar "biz buyuz, normaliz, bizi kabul edeceksiniz" diye.

Siz "ben lgbtq destekliyorum ama sessiz olun" dediğiniz anda, bu insanları desteklemeyen, günahkar ilan edenlerden bir farkınız yok. Toplumun bunları duymaya ihtiyacı var.

Sokak ortasında soyunan, taşkınlık yapan bir kesim var mı var evet, tepkinizi onlara gösterin. Bütün lgbtq dünyasına değil. Kendinize gelin. İnsanların temel hak ve özgürlükleri hakkında bu kadar kolay yorum yapmayın.

Biz zaten has bireylere bir şey demiyoruz ki onların kuklası olan, depresif ve yalın olup LGBT'yi tek kurtuluş yolu olarak gören "yıkık" insanları sevmiyoruz. Sizin eylemleriniz şımarmaktan ibaret. Özgüveninizi şımararak yükseltmeniz sizleri daha yapmacık kılıyor.

Tepki gösteren çoğunluk zaten onlara göstermiyor. Aklınıza gelip gelebilecek her yerde böyle şeyler yapan insanlara tepki gösteriliyor zaten. Normal davranan bir LGBTQ bireye kimse karşı çıkmaz çıkamaz zaten.

Geri
Yukarı