Boğaziçi olayı hakkında düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun özeti budur.

Kayyum rektör atanması doğru değil. Kaç yıldan beridir yabancı bir rektör atanıyordu diye biliyorum, öyle de devam etmeliydi. Ama her zamanki gibi ortalığı iyice kızıştıracak, öğrencileri örgütleyip daha da öfkelendiren insanlar çıkıyor. Olayları çok izlemedim ama bence 2 tarafta sütten çıkmış ak kaşık değil.

Masum birkaç kişinin haklı isteğini kullanan bazı toplulukların karışıklık çıkarma isteği olarak görmekteyim. Destek adı altında köstek olmaktalar. Haklı bir durumu haksız çıkarmaktalar.

Ayrıca, ABD Dışişleri Bakanlığı demokrasi insan hakları ve çalışma bürosu küresel eşitlik fonu var. Bu fon ile bayağı bir topluluk desteklenmekte. Bunun üzerine baştakilerde bu fondan faydalanan toplulukların ekmeğine yağ sürmekte. Muhalefet susuyor, iktidar ise ateşi harlıyor. Harlıyor, ekonomik kriz ve alım gücü zayıflığını baskılamak için gündem değişikliği kullanıyorlar. Ayrıca yeni anayasa çalışmaları içinde uygun bir zemin oluşmakta.

Kısacası, olan yine bize oluyor.

Bu eylemlerdeki asıl sorun milletin birbirini ayrıştırması. Kimisi gitmiş işte LGBT'liler rektörü istemiyor, bilmem kim topluluğu rektör istemiyor vesaire. Yahu arkadaş böyle toplumun azımsadığı topluluklara bölünüp rektörü istemediklerini anlatıyorlar ama halbuki asıl istemeyen topluluk "Boğaziçi öğrencileri". Kendi aralarında birkaç alt grubu gösterip medyanın onlara odaklanmasına ve sanki diğer öğrenciler değil de sadece LGBT topluluğu rektörü istemiyor gibi yansıtıyorlar. Halk da LGBT gibi gruplara aşırı ön yargılı olduğu için bu eylemlere yeteri kadar ses getirilmiyor.
Burada çıkıp "Boğaziçi öğrencileri rektör istemiyor!" diye birleşmek çok mu zor arkadaş anlamadım ki? Birisi illa çıkıp "biz bilmem ne grubu olarak rektöre karşıyız" demek zorunda mı? LGBT aktivistleri her yerden fırlar oldu bir yerinde durmuyorlar. Bir gün LGBT karşıtı eylem yapılınca gidip orada da LGBT'liler LGBT'yi istemiyor derlerse şaşırmam.

Dostum ben burada siyaseti karıştırmak istemiyorum ama üniversite ile alakası olmayanlar tutuklandı görmüyor musun baksana gözaltına alınan 20 kişi öğrenci oldukları anlaşılınca salıverildiler devlet aramızdaki teröristleri alıyor 2013 olaylarını hatırlasana ekonomimizi kırdıkları tarih bu üstelik bunu yapanların genelide terör guruplarıydı.
520 tutukludan 480 idi sanırım, serbest kaldı. Ama ilk gözaltı açıklamasında 70 kişi terörist denmişti. Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.

Görmeyen kesimi hala anlamıyorum yav arkadaşlar haklarını arayan arkadaşları savunun ama görmüyor musunuz devlet sadece protestoyu isyana darbeye çevirmeye çalışan terör guruplarını topluyor 100lerce kişi gözaltına alındı çoğu serbest kaldı hapise atılan herkesin üniversiteler ile ilgili en ufak bir alakası yok şimdi hiçbir öğrenci hapiste değil aramızda ülkeyi bölmek isteyen topluluklar çeteler var bunları anlayın tabii adaleti eğitimi ekonomiyi beğenmeyenler var onlara saygım sonsuz ama bunu isyana dönüştürmek isteyen gurupların ekmeğine yağ sürmek yerine hataları başkanın yüzüne vurun ve seçimde desteklediğiniz kişiye oy verin.

Dostum ben burada siyaseti karıştırmak istemiyorum ama üniversite ile alakası olmayanlar tutuklandı görmüyor musun baksana gözaltına alınan 20 kişi öğrenci oldukları anlaşılınca salıverildiler devlet aramızdaki teröristleri alıyor 2013 olaylarını hatırlasana ekonomimizi kırdıkları tarih bu üstelik bunu yapanların genelide terör guruplarıydı.

Devletin her verdiği veri doğru mu? Camiye ayakkabiyla girdiler videosu var dediler nerede? Dünyada korona ile mücadelede 1. sıradaydık. Daha saymadıklarım var.

@yusufyaşar
Sizinle kayıt dışı konumak isterim. Burası çok diyeceklerim için güzel bir ortam değil. Uzun adamın yan kolu 15 Temmuz FETÖ'nün işi değil diyecek kadar cesur birisi, dikkat et 2023'te benzer olaylar olmasın.

520 tutukludan 480 idi sanırım, serbest kaldı. Ama ilk gözaltı açıklamasında 70 kişi terörist denmişti. Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor.
bu kişilerin çoğu yanlış anlaşılmalar yada daha işlemleri tamamlanmamış durumlardan ötürü böyle dostum
Devletin her verdiği veri doğru mu? Camiye ayakkabiyla girdiler videosu var dediler nerede? Dünyada korona ile mücadelede 1. sıradaydık. Daha saymadıklarım var.

Vallahi cami olayını çok bilmiyorum ama herkesin düşüncesi kendinedir borsalara bakarsan eğer karantina bittikten sonra hep bir toparlanma vardı devlete ve halka para lazım devlette insanların çalışması görüşündeydi ama bunu halkı ile paylaşması gerekiyordu o yüzden bu konuda sonsuz haklısınız ve haklıyız ama zaten her açıdan tuttuğun tarafı savunmak koyunluktur bunu sağcıda solcuda görüşteki insanlarda sıkla görüyorum mesela bende bu ülkenin adaletinden eğitiminden memnun değilim ama getirdikleri + ve - leride düşünmek gerekir.
@Yusufyaşar
Sizinle kayıt dışı konumak isterim. Burası çok diyeceklerim için güzel bir ortam değil. Uzun adamın yan kolu 15 Temmuz FETÖ'nün işi değil diyecek kadar cesur birisi, dikkat et 2023'te benzer olaylar olmasın.

Daha sonra kardeşim saatin farkında mısın?
@Yusufyaşar
Sizinle kayıt dışı konumak isterim. Burası çok diyeceklerim için güzel bir ortam değil. Uzun adamın yan kolu 15 Temmuz fetö'nün işi değil diyecek kadar cesur birisi, dikkat et 2023'te benzer olaylar olmasın.

Anlamadım kim demiş darbe fetönün işi değil diye? Zaten bu ülkede çözülmesi gereken çok olay var ekonomi öyle pat diye olmaz zaten darbe terör savaş virüs ambargo isyan derken bu ekonomi normal hangi hükümet olsa aynısı olurdu ama eğitim adalet gibi konular kolaylıkla düzeltilebilir ve bu konuda sonuna kadar hafif kalındıklarını düşünüyorum.
@Yusufyaşar
Sizinle kayıt dışı konumak isterim. Burası çok diyeceklerim için güzel bir ortam değil. Uzun adamın yan kolu 15 Temmuz fetö'nün işi değil diyecek kadar cesur birisi, dikkat et 2023'te benzer olaylar olmasın.

O gece dışarı çıkmayıp klavye delikanlılığı yapan ya da darbecileri kutlayan insanlara diyecek sözüm yok tabii sizi bilemem ama birçok kişi böyle onlarla konuşmak zaman kaybı.
@Yusufyaşar

O gece dışarı çıkmayıp klavye delikanlılığı yapan ya da darbecileri kutlayan insanlara diyecek sözüm yok tabii sizi bilemem ama birçok kişi böyle onlarla konuşmak zaman kaybı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı