Diren boğaziçi hashtaginde yanlış savunmalar

O derece değil tabii ki ama o dereceye doğru gidiyoruz. Bir tek sağlık tarafında normal görülüyoruz zaten.
Beklentiniz yanlış bence. Bir erkek ben erkeklerden hoşlanıyorum dediğinde LGBTQ bireylerinin beklentisi "Helal olsun koçuma" tarzı bir cevap verilmesi. Neredeyse gördüğüm tüm LGBTQ bireyler kendilerinden bahsetmeye hoşlandığı cinsten başlıyor, bu durumda normal değil. Benim senin hakkında öğrenmek istediğim şey cinsel eğilimin değil, okuduğun okullar, okuduğun kitaplar, gördüğün yerler.

Arkanıza bilimi alarak ne kadar ileriye gidebilirsiniz ki? Bayrak öncesi gay olan delikanlı gibi gay idi. Onlar gen Z ve günümüz feministleri (sizler) kadar şımarmadılar. Bir çenenizi kesin oturun aşağıya.
Her türden eş cinsel olabilir. Feminen de olabilir maskülen de. Ne kadar tabu ve takıntı var şu ülkede.
Beklentiniz yanlış bence. Bir erkek ben erkeklerden hoşlanıyorum dediğinde LGBTQ bireylerinin beklentisi "Helal olsun koçuma" tarzı bir cevap verilmesi. Neredeyse gördüğüm tüm LGBTQ bireyler kendilerinden bahsetmeye hoşlandığı cinsten başlıyor, bu durumda normal değil. Benim senin hakkında öğrenmek istediğim şey cinsel eğilimin değil, okuduğun okullar, okuduğun kitaplar, gördüğün yerler.
Cinsiyet veya cinsel yönelim farketmeksizin normal karşılanmasını isterim.

Kendilerinden bahsetmeye hoşlandığı taraftan başlamalarının sebebi bunu normal görmeyenlerle uğraşmak istememeleridir belki.
Yemin ediyorum çıldıracağım. Heteroseksüeller neden ses çıkarmıyor eylem yapmıyor nasıl bir argüman? Heteroseksüel erkeklerin kaçı LGBTQ bireylerin yaşadıklarını yaşıyor?

Bakın bu insanların varlığı sorgulanıyor. Varlığı. Tecavüze uğruyorlar, işkenceye uğruyorlar, aileleri anne babaları tarafından aşağılanıp öldürülüyorlar. Hayatınızda hiç böyle hislerle karşı karşıya kaldınız mı? Sarışınsınız diye aileniz sizi odanıza kilitledi mi senelerce mesela? Kulağınız kepçe, saçınız kıvırcık diye yerlerde sürüklenip, aç bırakılıp, şiddet gördünüz mü? Her gün anne babanız ve toplum tarafından nasıl cehennemde yanacağınıza dair vaazlar dinlediniz mi? Hayal etmeye çalışın şu insanların yaşadıklarını.

Her yerde çıkıp "homoseksüellik normaldir, transseksüellik normaldir" diye bağırmak zorundalar. Seslerini çıkarmak zorundalar. Kendisini ucube, şeytan hissetmek zorunda bırakılan LGBTQ bireylere ulaşıp destek olmak için, bunu dile getirmek zorundalar. Topluma varlıklarını kabul ettirmek için, bunu yapmak zorundalar. Çıkıp bas bas bağıracaklar "biz buyuz, normaliz, bizi kabul edeceksiniz" diye.

Siz "ben LGBTQ destekliyorum ama sessiz olun" dediğiniz anda, bu insanları desteklemeyen, günahkar ilan edenlerden bir farkınız yok. Toplumun bunları duymaya ihtiyacı var.

Sokak ortasında soyunan, taşkınlık yapan bir kesim var mı var evet, tepkinizi onlara gösterin. Bütün LGBTQ dünyasına değil. Kendinize gelin. İnsanların temel hak ve özgürlükleri hakkında bu kadar kolay yorum yapmayın.
O kadar güzel demişsiniz ki.

Son düzenleme:
Geçen bir forum üyesi "twitteri takmamak lazım" dediği için haklı gene haklı.

@Akkuşlu eskiden çıktık gene yollara ile protesto ederlerdi ne dersin şimdi çıktık gene twittere diye şarkı yaparlar mı?

Çoğunluk zaten normal yaşamlarını sürdürüp normal bir şekilde protestolarını gerçekleştiriyor. Radikalleri genele vuruyorsunuz.
Bu ülkede bu yöntem her şeyde kullanılıyor maalesef.
Biz zaten has bireylere bir şey demiyoruz ki onların kuklası olan, depresif ve yalın olup LGBT'yi tek kurtuluş yolu olarak gören "yıkık" insanları sevmiyoruz. Sizin eylemleriniz şımarmaktan ibaret. Özgüveninizi şımararak yükseltmeniz sizleri daha yapmacık kılıyor.
LGBT bireylerin yaşadıklarını bir araştırın bence ondan sonra şımarıyorlar mı anlarsınız.
Kendilerini ucube gibi göstermeye çalışırlarsa insanların onları ucube olarak görmesi normal bir durum değil mi? "NORMAL" davranan bir LGBTQ bireyi gördüğümde dikkatimi dahi çekmiyor, aynen hetero bir birey gibi. Ancak LGBTQ bireyi olduğunu göstermek için kendini yırtan, demediğini bırakmayan bireylere saygım sıfır, kim olursa olsun.
Ucube falan değiliz. Kimse kendini kalıplara sığdırmak zorunda değil.
Tepki gösteren çoğunluk zaten onlara göstermiyor. Aklınıza gelip gelebilecek her yerde böyle şeyler yapan insanlara tepki gösteriliyor zaten. Normal davranan bir LGBTQ bireye kimse karşı çıkmaz çıkamaz zaten.
Gayet karşı çıkılıyor. Yakınlarımda bile görüyorum.
Radikal olmayan LGBTQ savunucusu göremiyorum maalesef, umarım bir gün görebilirim de bu LGBTQ tartışmaları biter.
Radikali olanı da var olmayanı da var.

Son düzenleme:
Bu ülkede bu yöntem her şeyde kullanılıyor maalesef.

LGBT bireylerin yaşadıklarını bir araştırın bence ondan sonra şımarıyorlar mı anlarsınız.

Ucube falan değiliz. Kimse kendini kalıplara sığdırmak zorunda değil.

Gayet karşı çıkılıyor. Yakınlarımda bile görüyorum.

Radikali olanı da var olmayanı da var.
Tamam değilsiniz. Twitterda gördüklerimiz değil zaten. Bir şeyi savunacağım diye kendinizi yırtıyorsunuz. Banane sen erkeklerden hoşlanıyorsan banane sen kadınlardan hoşlanıyorsan. Bunlar benim umrumda değil siz hala lafı çevirip buna getiriyorsunuz.

Geri
Yukarı