Dış görünüş ne kadar önemlidir?

Çok yakışıklı olmak gerekmiyor.. Yüzün temiz görünüyorsa sıkıntı yaşamazsın..

Kalın kaş, kaş ortası, gür sakal vs. erkeği biraz bayıyor..
Kılıdır tüyüdür bakım yaparsan sıkıntı olmaz.. Gerisi senin yüzünün görünüşüne bağlı..

İnsan seçerken yüze çok dikkat edilir..
Yüzünü sevmeyen karşıdaki insan senin içini görmek istemez..

Düşünceleriniz gerçekten çok güzel yazdığınız her kelime için ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama ben şu görüşteyim elimizde olmayan bize doğuştan bahşedilen bir özellik için neden ağlayalım ? neden canımızı sıkalım ? ne de olsa günün sonunda mezarda hepimiz aynı görünümde olacağız öyle değil mi ?

Kendimi insanlara dış görünüşümle kanıtlamama gerek olmadığını düşünüyorum. Böyle düşünmeyip tipime göre yargılayan zaten görüşmesin. Gerçekten özgüveni olan insanlar insanlara kendini tipiyle beğendirmeye çalışmazlar. Gerçekten kişilik kalitesi belli bir seviyenin üzerinde olan insanlar kıyafetlerinin markaları ile kendilerine değer katamayacaklarını bilirler.

Bir insanı ilk başta dış görünüşü ve yüzü dikkat çeker. Kimse Recep ivedik gibi biri ile takılmak istemez şimdi doğruları konuşalım.

Kendimi insanlara dış görünüşümle kanıtlamama gerek olmadığını düşünüyorum. Böyle düşünmeyip tipime göre yargılayan zaten görüşmesin. Gerçekten özgüveni olan insanlar insanlara kendini tipiyle beğendirmeye çalışmazlar. Gerçekten kişilik kalitesi belli bir seviyenin üzerinde olan insanlar kıyafetlerinin markaları ile kendilerine değer katamayacaklarını bilirler.
Aynı kafadayız.

Düşünceleriniz gerçekten çok güzel yazdığınız her kelime için ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama ben şu görüşteyim elimizde olmayan bize doğuştan bahşedilen bir özellik için neden ağlayalım? Neden canımızı sıkalım? Ne de olsa günün sonunda mezarda hepimiz aynı görünümde olacağız öyle değil mi?

Mezara gideceğiz fakat ne türlü gideceğiz? Sırf sadece yakışıklı bile olman ortamlarda, gezdiğin zaman, aktivitelerde vs saygı görmeni sağlıyor ve daha şu an sayamadığım daha fazla güzel şeyi. Kısaca dış görünüş = her şey.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı